Таку думку висловив міністр юстиції Павло Петренко, спілкуючись з журналістами в четвер у Києві, повідомляє delo.ua.

У ситуації необхідності проведення кардинальних економічних реформ в умовах війни за останні 60 років не опинявся жоден європейський уряд. Тому український Кабмін не може застосувати будь-яких зовнішніх рецептів рішення цього завдання і шукає шляхи виходу з ситуації, що склалася самостійно, вважає глава Мін'юсту Павло Петренко.

"Військовий план Володимира Путіна був дуже чітким: захоплення території та знищення економіки, повалення демократично обраної влади і перетворення України на сировинний придаток Росії. Але військова кампанія Путіна захлинулася, хоча величезній російській армії з ядерним потенціалом протистояла в десятки разів менша українська армія", - сказав міністр.

За його словами, другим "фронтом" війни стала інформаційна агресія, в якій беруть участь не тільки російські ЗМІ, а й експерти, політики і навіть члени парламенту України. "Яскравий приклад істеричного сплеску трапився протягом останніх двох тижнів, коли ми проводили переговори з МВФ. Недоброзичливці почали розповідати, що уряд завалив економічну політику, щоб обібрати народ, не підвищує соціальні стандарти. Але насправді, все це безпосередньо пов'язано з війною. Коли Путін після позитивного рішення МВФ вийшов і почав критикувати уряд України, що ми погано дбаємо про громадян — це був хороший сигнал, що ми все робимо правильно", — каже міністр.

Він зазначив, що в 2014 році Україна профінансувала потреби армії на 63 млрд грн, в 2015 році планується виділити ще 90 млрд грн. "У 2014 році ми зуміли зібрати ці кошти в економіці навіть незважаючи на те, що фізично вона скоротилася на чверть — через тимчасову окупацію Криму та агресію Росії на Донбасі. Це ті кошти, які ми зібрали з розграбованої економіки Януковичем і діями РФ. При цьому у воєнний час ми змогли зібрати на 5% більше податків, ніж в 2013 році, коли країна функціонувала повноцінно", — додав Петренко.

Міністр також підкреслив, що спекуляції з приводу курсу гривні та можливого оголошення України дефолту за зовнішніми зобов'язаннями також поширювалися в інформаційному полі в рамках кампанії по розхитуванню економіки країни. "Однак ми не тільки не оголосили, дефолт, але і в минулому році виплатили 14 млрд доларів боргів попереднього уряду. Це 300 млрд грн, які могли б піти в економіку, на підвищення зарплат, пенсій, капітальні інвестиції. Але поки в країні війна, говорити про підвищення соцстандартів рано", — вважає він.

Петренко також додав, що уряд всіляко сприяє Національному банку в поліпшенні економічної ситуації в країні. "Ми запропонували обмежити виведення валюти за кордон імпортерів та експортерів спекулянтів, які через юридичні механізми виводять кошти за кордон, чекають, поки курс піднімається, і потім на цьому заробляють необгрунтовано кошти. Документ вже був прийнятий у першому читанні", — зазначив міністр.

Він також додав, що в рамках заходів зі стимулювання економіки Кабмін ухвалив рішення на 2 роки відмовитися від перевірок малого та середнього бізнесу.

"Окремого рецепту для країни немає, бо ніхто не міг би прорахувати, як робити реформи під час війни. Тому ми пишемо такий рецепт самі. Вимоги МВФ підштовхують органи влади до завершення реформ. Вже зараз ми можемо говорити, що якби у нас не було агресії, Україна була б однією з найбільш бажаних країн для інвестицій. Те, що ми робимо місяці, Європа робила роками. У нас такого часу немає ", — резюмував міністр.