“В Україні, її митцях є величезний потенціал. Кілька українських фільмів вже були в французькому прокаті, і дуже добре себе показали. Тож, очевидно, ця угода рано чи пізно була б підписана”, - сказав міністр культури Франції Фредерік Міттеран.

Угоду підписали на 2 роки, з автоматичним продовженням. Українська сторона у надійності Франції не сумнівається. Чого вартий лише приклад спільної роботи - стрічка “Схід-Захід”, з Катрін Деньов та Сандрін Боннер у головних ролях. До того ж, підкреслюють, сьогодні Франція є ключовою країною на кіноринку Європи.

Усі деталі документів наразі не розголошують. Втім, деякі факти вже відомі - особливу увагу у договорі приділятимуть освітнім програмам для молоді та проектам молодих перспективних режисерів.

“У Міністерстві культури України кажуть, що підписана міждержавна угода стане новим дихання для українського кіно. Найближчі проекти мають розглянути вже за місяць”, - каже журналіст Юлія Даценко.

“Ми постараємось відібрати, можливо, їх буде менше - цих проектів, але дійсно таких, за які нам не буде соромно, і за які почують і в Каннах, і на інших фестивалях, і на українських в тому числі”, - сказав міністр культури України Михайло Кулиняк.

В свою чергу, кіноексперти впевнені - міждержавна угода дозволить підняти конкурентоздатність вітчизняного продукту і дасть можливість сміливо вийти на міжнародний ринок.

“Років 10 тому в українській кіноіндустрії був великий баласт з радянських режисерів, продуцентів і думання радянського. Я думаю, цей процес вже завершився. Але ще нема великого таланту. Таланти є поодинокі, їх небагато, але щоразу більше”, - каже кінодистриб’ютор Богдан Батрух.

Та поки домовленості лише на папері, Україна власними силами продовжує виборювати місце під сонцем Каннського фестивалю. Так, у 2010-му стрічка Сергія Лозниці “Щастя моє” брала участь в основному конкурсі, а цього року у конкурсній програмі короткометражних фільмів заявлений фільм Марини Вроди “Крос”. Чи їй вдасться вибороти “Пальмову гілку” - стане відомо вже за тиждень.