Як зросли "чисті" зарплати

Зростання офіційних зарплат зумовлене браком робочої сили та наслідками війни, що призводить до дисбалансів на ринку праці.

Читайте також Чи отримають українці компенсацію за підвищення податків

Найвищі зарплати спостерігаються в ІТ-секторі та фінансах, тоді як у сфері освіти вони залишаються найнижчими, зазначає Мінекономіки.

Сміливість – ознака успішних людей, які не женуться за трендами, а створюють їх. Зі Škoda Kamiq ви відчуєте це повною мірою! Завдяки емоційному дизайну компактний кросовер виділяється із загального потоку машин, а комфортний інтер’єр та продумані функції зроблять пересування міськими джунглями приємною забавою, навіть у понеділок чи в години пік.

Українські компанії змушені підвищувати зарплати, щоб залучити та утримати кваліфікованих спеціалістів.

Зауважте! Середня зарплата в країні становить 21 тисячу гривень, проте в деяких галузях рівень оплати праці суттєво вищий.

У другому кварталі 2024 року середня заробітна плата до вирахування податків становила 20 964 гривні, що на 22,1% більше порівняно з аналогічним періодом минулого року. Середня "чиста" зарплата, за даними резюме на популярних платформах пошуку роботи, становить 20 503 гривні, тоді як роботодавці пропонують в середньому 19 674 гривні.

Зауважте! У гривневому еквіваленті зарплата зросла майже на 50% порівняно з довоєнним 2021 роком, коли середній рівень становив 14 014 гривень.

У яких сферах оплата зросла найбільше

Одним із ключових чинників зростання зарплат є нестача робочої сили, коли попит на кваліфікованих працівників перевищує пропозицію.

Рівень заробітних плат значно відрізняється залежно від галузі. За даними Мінекономіки, у 2024 році найбільші оклади зафіксовані в таких секторах:

  • Інформаційні технології та телекомунікації – середня зарплата в цій галузі становить 49 831 гривню. Це один із найконкурентніших і найвисокооплачуваніших секторів, який, попри війну, продовжує активно розвиватися та залучати фахівців.

  • Фінансова та страхова діяльність – середня зарплата в цьому секторі досягає 39 503 гривень. Банківська та страхова сфери, які зазнали меншого впливу війни, продовжують зберігати високу платоспроможність і стабільні доходи для своїх працівників.

До речі! Найнижчі зарплати спостерігаються в освітній галузі, де середня заробітна плата вчителів та працівників навчальних закладів становить 13 862 гривні.