Ярина Брунарська 3 серпня прилетіла в аеропорт Анталії. Дівчина мала при собі негативний тест на коронавірус, датований 2 серпня. За її словами, після отримання багажу невідома працівниця аеропорту почала ставити їй багато запитань.
Читайте також Тікали з валізами: через пожежі у Туреччині туристів евакуювали з готелів
ПЛР-тест в умовах антисанітарії
Працівниця зробила невеликий допит про те, в який готель ми прямуємо, звідки ми прилетіли й на який термін часу,
– розповіла Ярина.
Після цього жінка наполягла, аби українка повторно зробила ПЛР-тест, однак відбувалося це в умовах антисанітарії. "Лаборанти були без рукавичок, використовували для забору матеріалу з різних середовищ одну й ту ж паличку", – додала дівчина.
Таку ж процедуру провели й щодо 2 інших туристів, які були з Брунарською. Однак підписали лише одну пробірку, 2 інші залишилися безіменними, зокрема і Ярини.
"Позитивний" результат тесту на коронавірус
Ввечері 3 серпня, як розповіла українка, в її номер прийшли працівники готелю та повідомили про начебто позитивний результат тесту на COVID-19, "показавши тест лише з телефону одного працівника на секунду".
Дівчина у відповідь запитала, чи може вона пройти тест повторно. На що отримала ствердну відповідь. Вона попросила привести в готель консула та лікарів.
"Проте нікого мені так і не привели, хоча й казали, що ці люди в дорозі та будуть з хвилини на хвилину", – продовжила Ярина.
Перебування в ізоляторі та "лікування"
Далі її помістили у перший ізолятор. "У ньому я знайшла розкидані в сміттєвих відрах та на підлозі використані палички для забору матеріалу", – поділилася дівчина. Після цього був інший ізолятор.
Українці спершу повідомили, що перебування в ізоляторі безкоштовне, однак це виявилося брехнею.
"Персонал готелю, без медичної освіти приніс мені "ліки". Їх я мала б приймати 5 разів на день", – зазначила дівчина. Від свого юриста Ярина дізналася, що і ліки, і перебування на карантині платні. Вартість таблеток становила 135 доларів (приблизно 3 600 гривень). Однак про це туристці теж не повідомили.
Антисанітарія в ізоляторі / Скриншот зі сторіз Ярини Брунарської
Реакція страхової компанії
Дівчина зверталася до страхової компанії, однак там на її повідомлення не відповідали: "Ці люди читали мої повідомлення та ігнорували, на зв'язок не виходили тоді, коли мені була потрібна допомога та інформація про оплату".
За останньою інформацією, страхування покриє тільки госпіталізацію, а не перебування на карантині. Усіма питання займалися не агенти, а подруга мами Ярини, яке живе з чоловіком у Туреччині.
Готель відмовив поліції у госпіталізації дівчини
Українка також розповіла, що в готель Sherwood Suites Resort приходила поліція, яка вимагала госпіталізувати дівчину, "бо виявила грубу помилку при проведенні тесту". Однак готель відмовився: "Поліція запропонувала викликати хоча б лікарів з готелю на огляд до мене – відмова".
Лише 4 серпня ввечері дівчині принесли видрукований тест на коронавірус. Юрист українки дізнався, що таке трапилося не тільки з Яриною Брунарською.
Жертва такої ситуації не я одна. Туристи тікали через вікна та балкони готелів, щоб провести тест в лікарні. Хворі різко ставали здоровими,
– написала дівчина.
А готелі у таких випадках виписували штрафи за порушення самоізоляції, а тоді анульовували їх.
Незмінна позиція готелю щодо тестів
Наразі Ярині пропонують провести повторний тест на COVID-19 тільки у готелі їхнім же лікарем. На таке українка погоджуватися не планує: "Адже саме готель зацікавлений в тому, щоб "хворий" залишався якомога довше та оплачував дороге перебування та ліки".
Дівчина застерігає інших туристів, аби вони не потрапили у схожу пастку.
Зверніть увагу Анталія, Бодрум і не тільки: на яких курортах Туреччини небезпечно відпочивати українцям