Україна ж не належить до числа 57 країн, які не платять за кров.

Валентина Очеретенко (голова спілки захисту прав пацієнтів "Здоров’я нації"): "Вже сьогодні збільшивши кількість людей, які здають кров на добровільних засадах, ми можемо збільшити безпеку крові."

Андрій Яковин (журналіст): "Здати кров - процедура майже безболісна та безкорисна. Українські донори отримують копійки за свою безцінну кров, яка щодня рятує чиєсь життя."

Майже мільйон українців - добровільні донори. Кров потенційного донора тестують на наявність інфекцій, алкоголь. Перед здачею крові треба мінімум на 48 годин забути про шкідливі звички.

Сергій Лісовенко (завідувач відділу комплектації донорських кадрів Обласного центру крові): "Ті країни, де донорами являються від одного до трьох процентів населення, вони можуть себе, так сказати, вільно зітхнути, що більш-менш забезпечені кров’ю. Донорів у нас вистачає, але б ми хотіли щоб більше і більше молоді здавали кров."

Молодь почула прохання і пішла здавати кров у пересувні донорські пункти. Людмила неодноразово проходила цю процедуру. Та цього разу лікарі їй відмовили.

Людмила (студентка): "У мене понижений гемоглобін, хоча чому він понижений незрозуміло."

Лише в одній пересувній амбулаторії у столиці за півдня кров здали більше півсотні осіб. Лікарі констатують, нині Україна здатна забезпечити себе необхідною кількістю крові. Втім і нагадують, з часів СРСР українських донорів поменшало наполовину.