Таким молитовним стоянням, кажуть, просять дарувати владі мудрість у прийнятті рішень.
”Тут проблема в позиції держави, бо тут все загострює держава. Якби втілювали слова президента, який сказав, що всі церкви для держави рівні і рідні, от якби кожен чиновник так ставився, що всі рівні і рідні, а не одна тільки тому, що туди ходить багато владоможців, то тоді б цих конфліктів було б значно менше”, - каже Єпископ Васильківський, прес-секретар Киевскої Патриархії УПЦ КП Євстратій Зоря.
Віруючі наполягають - по всій Україні відбувається непомітне широкому загалу "церковне рейдерство". Сумнівними постановами, без дотримання норм розгляду справ, храми передають під опіку Московського Патріархату. Представники облдержадміністрації, що вийшли до тихих мітингувальників, пообіцяли перевірити законність таких дій взагалі і, зокрема, щодо церкви у селі Макарів.
”Община перейшла до московського патріархату під керівництвом настоятеля того храму, який був. Це все, що мені зараз відомо. Зараз ми все подивимося, внесені, не внесені, конкретно з цього приводу”, - каже перший заступник голови Київської облдержадміністрації Ярослав Москаленко.
Конфлікт між Московським та Київським патріархатами Української Православної Церкви триває з перших років Незалежності. Лише протягом останніх місяців Духовенство не може поділити між собою право на будівництво Десятинного храму, Свято-Воскресенського собору, церков Донеччини, Київщини та Тернопільщини, і навіть право виспівувати померлих на цвинтарях Києва.