Про це повідомив координатор "Інформаційного спротиву", нардеп Дмитро Тимчук у Facebook.

"Безсумнівним позитивом є те, що звільнено 1267 осіб (як військовослужбовців, так і цивільних осіб). Однак у полоні залишається 684 людини - тих, чиї особи встановлені. Ще 1667 вважаються зниклими безвісти (з них якась частина також захоплені терористами)", - повідомив він.

Читайте також: Ми не можемо обманювати бойовиків під час обміну полоненими, — експерт

Як зауважив Тимчук, посилаючись на слова Головного слідчого управління СБУ, ще у вересні українська сторона вимагала від терористів надати повні списки захоплених громадян України. Бойовики пообіцяли це зробити, але списків немає досі.

Початкову пропозицію української сторони обміняти "всіх на всіх" виконати неможливо з тієї причини, що частина заручників захоплена бандформуваннями, які нібито не підкоряються ні "ЛНР", ні "ДНР". Зрозуміло, що це питання могла б вирішити Москва, без допомоги якої жодне бандформування на Донбасі існувати не може. Але ж Росія нібито "не має відношення" до конфлікту на Донбасі,
— зазначив керівник "ІС".

На думку Тимчука, саме у "запереченнях" Путіна і "мирному статусі" України – головна проблема.

"Агресія Росії юридично не визнана, і з точки зору права війни немає. Відповідно, захоплені військовослужбовці України юридично не є військовополоненими (вони де-юре - заручники терористів), а значить, на них не поширюється міжнародне право щодо військовополонених", - зазначив він.

Читайте також: Робота з обміну полоненими — на завершальній стадії, — СБУ

За словами Тимчука, те ж саме з нашого боку: ті бойовики, які зараз сидять за ґратами - не полонені, вони заарештовані або затримані за терористичну діяльність і сидять за ґратами за рішенням суду.

Вся робота по звільненню полонених не має особливих правових підстав, бо де-юре ніяких полонених немає. Це суцільна імпровізація. Ось вам і підсумок того, що в Україні, яка воює вже дев'ятий місяць, юридично - "мир",
— наголосив керівник "ІС".

Також є певні казуси у законодавстві, усунення яких допомогло б активізувати роботу зі звільнення полонених.

Нагадаємо, українські військові сподіваються, що обміняють більшість заручників з полону бойовиків на Донбасі, до Нового року.