Це 10% від вартості будівництва Центрального сховища відпрацьованого ядерного палива, яке реалізує НАЕК "Енергоатом" у зоні відчуження. Відповідну угоду підписали із обласною владою.
"Для нас підписання сьогоднішнього договору відкриває колосальні перспективи повернення життя в цю частину Київщини. Починаючи саме з цього моменту, коли Київська область отримує майже 4 мільярди гривень на дуже швидке відновлення інфраструктури районів, на створення особливо інноваційних проектів, які будуть генерувати ресурси. Ми можемо бачити тверду перспективу розвитку Київщини", – зазначив голова Київської облдержадміністрації Олександр Горган.
На сьогодні в регіоні розміщення сховища вже акумульовано понад 100 мільйонів гривень для розвитку. Соціальні проекти стануть невід’ємною частиною великого проекту будівництва сховища.
"Головна мета – енергетична безпека України. З його реалізацією Україна позбудеться останнього важелю монопольного впливу на нас, чи монопольної залежності від країни-агресора. З 2020 року ми не будемо вже вивозити наше відпрацьоване ядерне паливо до радіохімічних комбінатів РФ. Ми будемо зберігати у себе. Цей проект спрямований на перспективу в майбутнє", – пояснив президент НАЕК "Енергоатом" Юрій Недашковський.
Перші соціальні об’єкти у регіоні будівництва Центрального сховища відпрацьованого ядерного палива планується звести вже наступного року. Вони дозволять забезпечувати соціальні потреби міст та селищ та генеруватимуть додатковий дохід в місцеві бюджети.