Отже, вона потребує захисту і не лише в Україні. Тому й форум скликали з відповідною назвою: “Захист російської мови, культури та російськомовного населення в країнах СНД та Балтії”.

“Безумовно, сьогоднішній захід - це новий етап єднання російських співвітчизників країн СНД і Балтії в їх намірах збереження і розвитку рідної російської мови, її поширення та використання в повсякденному житті”, - сказав заступник голови Держкомітету у справах національності та релігії Володимир Алєксєєв.

“Уявіть собі гіпотетичну, але на практиці дуже можливу ситуацію: ви - доросла людина, вам 50 чи 60 років, у вас є дочка, яка вийшла заміж за представника китайської раси, і ваш онук говорить китайською мовою - навряд-чи вас це може потішити. Ось про щось подібне ми сьогодні і говоримо”, - зазначив Надзвичайний і Повноважний Посол РФ в Україні Михаїл Зурабов.

Незважаючи на те, що Конституція, закон “Про мови” в сукупності із “Європейською хартією регіональних мов” гарантують широкі можливості офіційного використання та розвитку російської та інших мов в Україні, учасники форуму переконані: в житті все значно гірше. Мовляв, наслідки насильницької українізації, даються взнаки, і виправляти їх досить важко.

“Та боротьба з законом “Про мови”, яка розгорнулась за останні два місяці - її добре підготували, добре профінансували. Група людей, яка була занадто галаслива і, на жаль, дуже організована, спробувала нав'язати волю українському народу”, - каже народний депутат, Партія регіонів Вадим Колесніченко.

Аби ніхто нічого нікому не нав’язував, учасники форуму вважають за потрібне сформувати в Україні відповідне мовне законодавство і зобов’язати політиків виконувати його. Тоді російська і почуватиметься в Україні як вдома.