”Це можна пояснити і тим, що стало більше захворювань, які передаються статевим шляхом, і це дуже ранні статеві стосунки, які також призводять до неплідності”, - каже доктор медичних наук Наталія Скрипченко.

Все через стреси, важку роботу, забруднене довкілля, надмірну вагу та шкідливі звички, кажуть фахівці. Винне навіть просте слідування моді - носіння тісного спіднього одягу та джинсів.

”Апріорі, в нашому суспільстві винна жінка. Згадайте, усі сусіди говорять, якщо у подружжі немає дітей - винна жінка - це не правда, я вам можу сказати. У 30% чоловіків, що хворіють на безпліддя, ми знаходимо порушення хромосом, у генах”, - каже лікар-ембріолог Віктор Зінченко.

Зараз майже кожен п’ятий українець має проблеми з фертильністю, кажуть у Міністерстві охорони здоров’я. І це лише ті, хто став на облік у лікаря. За словами фахівців - це не тільки українська проблема - така тенденція у всьому світі.

Щоправда, на відміну від України, у розвинених державах активніше переймається боротьбою з безпліддям. До прикладу в Ізраїлі 35 тисяч громадян щороку мають можливість безкоштовно пройти процедуру штучного запліднення - в Україні - тільки 700. Медики наполягають і на своєчасному генетичному обстеженні майбутніх батьків.

”Усі пари, що збираються одружуватись зобов’язані пройти генетичні тести на найбільші мутації, що характерні для жителів Ізраїлю. Вони проходять ці тести, і тільки по результатам цих тестів, якщо навіть щось і знайшли, їм дозволяють одружуватись”, - каже лікар-ембріолог Віктор Зінченко.

Завдяки цим тестам, кажуть лікарі, пара б знала усі ризики свого батьківства.