В оборонному відомстві США спростували твердження про те, що біля нього стався вибух. Попри це, світлина миттєво стала вірусною, а поширювали її різні акаунти, зокрема ті, які пов'язують з російськими пропагандистськими ЗМІ.
Читайте також Пентагон переоцінив на 3 мільярди вартість зброї, яку надали Україні: чому це хороша новина
Нападу на Пентагон не було
Можемо підтвердити, що це було неправдиве повідомлення, і Пентагон сьогодні не зазнав нападу,
– наголосив представник Пентагону в коментарі ЗМІ.
Що стосується самої картинки, то, ймовірно, це не якесь там архівне фото або колаж. Припускають, що світлина – справа рук штучного інтелекту. Ви ж, мабуть, бачили фото, на яких Дональда Трампа буцімто затримали поліцейські. Ось ці кадри теж зробив штучний інтелект.
Також спростувати "вибух" поблизу Пентагону взялася пожежна служба Арлінгтона, що у штаті Вірджинія. Цікаво, що вірусне фото також вплинуло на падіння ринків. Воно тривало впродовж кількох хвилин. За цей час індекс S&P 500 упав на 0,29%. Втім, невдовзі він відновився.
Звідки взялося це фото
- Зауважимо, що першим кадр з буцімто вибухами біля Пентагону виклав акаунт QAnon. Журналісти зазначають, що цей профіль відомий поширенням дезінформації. Хай там як, але досі невідоме першоджерело. Власне, експерти і прийшли до думки, що світлину зробив штучний інтелект.
- Цікаво, що нещодавно поширювався фейк про міністра національної оборони Польщі. Йшлося про те, що Маріуш Блащак буцімто служив у Радянському Союзі. Очільник відомства зауважив, що за цими брехливими "відомостями" може стояти Росія.
- Тим часом у Росії пролунав справжній вибух. Про нього повідомили мешканці Бєлгорода пізно ввечері. Підтвердили це також представники місцевої влади.
- Причому вони бідкалися на приліт по адміністративній споруді у місті. ЗМІ ж повідомляють, що цілями стали ФСБ та МВС. Зауважимо, що у місті видніється також дим, що вже встигли зафіксувати очевидці на фото та відео.