Кремлівські зорі провіщали тісну співпрацю і допомогу Берліну. Обох лідерів єднали спільні погляди, тому вони легко ішли на контакт.

Читайте також: Узурпація Москви та томос від Вселенського Патріарха: коли в Україні буде автокефальна церква

Авторитарні режими єднало схоже бажання змінити світ і вже 23 серпня 1939 року в Москві уклали договір між Радянським союзом і Німеччиною. У секретному додатку визначались сфери взаємних інтересів обох держав у Східній Європі та поділ Польщі між ними.

Дякую Вам, пане міністре, за привітання. Дружба народів Німеччини та Радянського Союзу, скріплена кров'ю, має всі підстави бути тривалою і міцною,
написав Сталін міністру МЗС Німеччини Ріббентропу.

Німеччина отримала від Радянського союзу достатньо ресурсів щоб пришвидшити озброєння. Тисячі тонн нафти, будівельних матеріалів, товарів легкої промисловості та мільйони тонн зерна відсилалися в Німеччину. Сталін годував і одягав гітлерівців, поки його народ жив на межі цивілізованого світу. На території Союзу для німців також створювалися секретні військові бази в обмін на технології.

В Ліпецьку діяла військова авіаційна школа, в якій також проводилися випробування нових типів німецьких бойових літаків і озброєння. Союз прикривав Німеччину, яка в обхід Версальсокого договору готувалася до реваншу за поразку в Першій Світовій. Натомість більшовики знайомилися із західною авіатехнікою.

Друга світова почалася із нападу Гітлерівських військ на Польщу. 1 вересня 1939 року солдати Вермахту перейшли східні кордони. Вчорашні союзники Англія і Франція відразу оголосили Німеччині війну. Варшава ж розраховувала на колись підписані в Ризі дружні протоколи з СРСР, але в Москві вже ставили автографи під новими документами.

Під час бомбардування Польщі пілотів Люфтваффе корегували з Мінська радянські диспетчери. Червона армія з німецькою зустрілася посередині Польщі. Так два тоталітарні монстри поділили країну між собою. У присутності бойових побратимів радянські війська встановлювали нові кордони.

СРСР і Гітлерівська Німеччина офіційно стали сусідами через одну границю. Після 1939 року Гітлер повів війська на захід. Вермахт влаштував бліцкриг і дуже швидко захопив Данію, Бельгію, Голландію та Люксембург. Після перестановки кордонів два тоталітарні монстри готувалися до вирішальної битви між собою. Час "Х" настав на світанку 22 червня 1941 року.

Читайте також: Бойкот ЧС-2018? Як росіяни протягом історії змішували спорт і політику

Навіть після нападу, Радянський Союз був місцем звідки Гітлерівська Німеччина черпала не лише природні, а й людські ресурси. До лав Вермахту влилося понад півсотні російських підрозділів, 1,5 мільйонів росіян склали найбільшу групу колабораційних сил серед усіх інших союзників нацистів.

Більше – дивіться у програмі.