Андроїда сконструювали у компанії Engineered Arts, як актора для англійського театру роботів у рамках проекту "Едем". Гуманоїд може спілкуватися з людьми, розпізнавати їхні обличчя, жестикулювати і навіть потиснути руку.
Головна тема цьогорічної експозиції - "Робота і життя з хмарою". Мова йде про так звані “хмарні обчислення”. Це технологія обробки інформації, в якій програмне забезпечення надається, як інтернет-сервіс. Тобто користувач має доступ до власних даних, але вони разом з набором необхідних програм зберігаються на потужних серверах. Найяскравіший приклад - сервіс Google Docs.
“Неважливо чим і де користуватись - смартфоном, планшеткою, персональним комп'ютером. Ви завжди і будь-де отримаєте доступ до власної інформації без будь-яких обмежень”, - каже експерт з комп'ютерних технологій Юрген Курі.
Також на виставці - суперкомп'ютер IBM Watson. Нещодавно машина змагалась з двома ерудитами в інтелектуальній телевікторині "Ризик" (Jeopardy!) і виграла головний приз - мільйон доларів.
Компанія Ford показала автомобільну бортову платформу SYNC with MyFord touch. Новинка дозволяє підключити телефон чи плеєр до мультимедійної системи через Bluetooth і управляти ними за допомогою голосових команд. Все це, аби водій не відволікався від дороги.
Винахідники з Інституту Фраунгофера представили інтерактивну систему для центрів реагування на кризові ситуації. За допомогою передових технологій система самостійно збирає інформацію зі зони лиха, оцінює її та надає експертам вже готові звіти.
“Ми працюємо над інтерфейсом між людиною та машиною, намагаємось зробити його більш інтуїтивним. Зазвичай, Ви працюєте з мишкою і клавіатурою, а тут комп'ютер стежить за користувачем за допомогою спеціальних камер. Машина "розуміє" ваші жести, бачить як Ви ходите по кімнаті. Це значно зручніше і суттєво прискорює роботу”, - каже речник Інституту Фраунгофера Флоріан фон дер Камп.
Загалом на експозиції свої передові розробки та IT-рішення представили понад 4200 компаній зі 70 країн.