За словами радника Президента Марини Ставнійчук, питання формування складу Вищої ради юстиції та обсягу її повноважень було одним із серйозних зауважень Європейської комісії "За демократію через право".

“За загальноприйнятою практикою до складу Вищої ради юстиції або аналогічних органів в інших країнах входять, як правило, представників судового корпусу, це судді у відставці. І з огляду на це, таким чином прийнято в європейських країнах забезпечувати професіоналізм, неупередженість подібних до Вищої ради юстиції органів”, - каже радник Президента України Марина Ставнійчук.

Зазначимо, данський юрист Мікаель Лінгбо вказав на численні порушення у справі Тимошенко. Зокрема, він зауважив, що суддя Кірєєв перебуває на випробувальному терміні, і тому парламент, у якому править пропрезидентська більшість, може його звільнити.

Крім того, за словами експерта, після судової реформи, ініційованої Віктором Януковичем, Генпрокуратура теж має можливість тиснути на суддів. Генпрокурор та двоє заступників входять до складу Вищої ради юстиції й мають змогу звільняти суддів або притягати їх до дисциплінарної відповідальності.