Мовляв, у комітетах депутати обговорюють законопроект, який обмежить іноземне фінансування українських громадських організацій.
"Нас дуже сильно обурює позиція, яку озвучують народні депутати. Нам би хотілося, якщо вони вже хочуть справедливості, щоб в цій країні прийняли закон, не такий який буде нас контролювати і посилювати роботу неурядових організацій, а який дасть нам право дивитися всі бюджетні розтрати", – каже представник громадської організації боротьби зі СНІДом Дмитро Шерембей.
"Ці громадські організації, які є в Україні, вони звітуються перед донором, подають повну звітність, звітуються щокварталу перед Державною податковою адміністрацією, там жодних таємниць немає. Для того, щоб отримати гроші з-за кордону, громадська організація подає в банк копію угоди за якою вони їх отримує, тобто при бажанні, подивитися звідки ці гроші, тобто інформація вся відкрита", - каже заступник виконавчого директора польсько-української фундації Святослав Павлюк.
Водночас, в Партії регіонів стверджують, що діяльність громадських організацій обговорювалася на рівні дискусії і жодної ініціативи заборонити іноземцям фінансувати українські об'єднання на разі не було.
"Партія регіонів веде дискусію щодо фінансування громадських організацій, що це таке, чим вони займаються, які проекти вони фінансують. Це дискусія для суспільства, не більш того. Те, що вони усі перелякані, це є, це я знаю, ну от я не зовсім розумію природу цього переляку", - каже народний депутат, фракція Партії регіонів Олена Бондаренко.
В Україні зареєстровано близько 73 громадських організацій. Це у десятки разів менше, ніж у європейських країнах. Більшість з них, за словами експертів, активно працюють у різних напрямкам: чи то допомога хворим, чи блокування лобістських законів.