Кокаїн завозять в нашу країну в жахливих масштабах. До 5 мільйонів американців його вживають регулярно. Я закликаю усіх нас разом оголосити війну наркотикам на всіх рівнях. Також з нашими дипломатами я обговорюю, що може зробити американський уряд для підтримки наших ініціатив за кордоном, – прокоментував президент США 1981-1989 років Рональд Рейган.
Читайте також: Як диктатор Відела у Аргентині влаштував терор, схожий до сталінського
Починаючи з 70-х заможніша американська еліта одурманювалася, "прокладаючи дороги" чистим наркотиком - бідніше населення боготворило дешевшу версію кокаїну – крек. Масова погоня за кайфом у 80-х занурила країну у вирву бандитизму.
80% кокаїнового ринку США створював і контролював колумбійський картель Медельїн. Його вожак – Пабло Сезар Ескобар Гевірйя за день клав у свої сховища по кілька мільйонів доларів.
Треба бути реалістом, ми живемо в епоху кокаїну. Але проблема наркоманії – це брак виховання та дисципліни, так само, як і алкоголізм. Немає ніякої різниці – людина валяється на вулиці п’яна чи під дією наркотиків. Американці мають претензії до нас, бо це не вони контролюють наркоринок. І це їх нервує,
– запевнив голова наркокартелю Медельїн 1980-1993 року Пабло Ескобар.
Саме Пабло Ескобар був автором хитромудрої архітектури кримінальної мережі.
Пабло Ескобар
Медельїнський картель, а потім і їх конкуренти з Калі контролювали повний цикл виготовлення і збуту кокаїну. Постачали селянам насіння коки, охороняли плантації і збір врожаю, будували лабораторії в яких готувалася кокаїнова паста. Всі контрабандні шляхи, які лежали в Штати, були під контролем Ескобара і його братів.
Золоті потоки з наркотрафіку давали капітальні можливості. За менш ніж 5 років Ескобар перетворився із другосортного дилера в дуже впливового "banditos-а". Кокаїнова імперія Ескобара оцінювалася журналом Fordes у майже 3 мільярди доларів. Він став найбагатшим і водночас найбільш розшукуваним наркоторговцем обох Америк.
Що придумав Пабло Ескобар, щоб легалізувати брудні гроші – дивіться у програмі.