Де за кордоном перебувають "туристи" з окупованого Донбасу

Після того, як Росія через коронавірус закрила авіасполучення з іншими державами, вищезазначені особи застрягли на відпочинку в:

  • Туреччині (10 осіб – 6 із "ДНР", 4 із "ЛНР"),
  • Таїланді,
  • ОАЕ (2 особи з "ДНР").

До теми Спалах коронавірусу: Росія обмежила в'їзд для мешканців нею ж окупованого Донбасу

Про це пише відомий блогер Фашик Донецький.

Як вони там опинилися

Хоча мають вони так звані російські паспорти та паспорти громадян фейкових "ДНР" і "ЛНР", проте потрапили вони за кордон за українськими закордонними паспортами. Щоправда, купували путівки в турфірмах на території Росії та вилітали з російських аеропортів.

Фото українських паспортів "туристів" із окупованого Донбасу

Чому не вилітали з України

Як підкреслює блогер, через Україну вони бояться виїжджати за кордон, оскільки більшість із них або їхніх родичів – це чиновники окупаційної адміністрації або представники так званих "спецслужб" ніким невизнаних "ЛНР" і "ДНР". Тобто, простими словами, вони є колаборантами Кремля.

"Самі розумієте, що прості шахтарі і трактористи незалежних, дуже вільних і таких республік, що всіх годують, думають зараз як кінці з кінцями звести, щоб з голоду не здохнути, а не їхати на дорогі курорти ОАЕ або Таїланду", – зауважив Фашик Донецький.

Цікаво Путін визнав українців носіями російської мови: які можуть бути наслідки

Що їм відповідає їхня ріднесенька Росія

Через те, що вони потрапили на закордонні курорти за українськими паспортами, російські авіакомпанії відмовляються їх брати на борт і відмовляються продавати квитки. Щоправда, дехто все ж обзавівся авіабілетами, але це їм також не допомогло.

Свою позицію росіяни аргументують тим, що їм дали вказівку евакуювати передусім виключно громадян Росії. А туристи-колаборанти, за їхніми словами, до таких не належать.

Проте їм все ж пообіцяли,радше, щоб відчепились, що колись-таки, їх, можливо, евакуюють. Статися це може, коли Росія остаточно закриє повітряний простір і тамтешнє МНС евакуюватиме тих російських громадян, що так і не змогли вилетіти раніше.

Зверніть увагу Росія спростила надання громадянства українцям: що це означає


Колаборанти з Донбасу через коронавірус застрягли за кордоном: що їм відповіла Росія – документ

Чому вони не звертаються до українських диппредставництв

А тут причина є аналогічною з тією, чому вони вилітали з території Росії. Якби ці представники окупаційної влади все ж звернулися до українських посольств і консульств, то одразу потрапили б на гачок до СБУ. Тому приїздити на контрольовану Києвом українську територію їм категорично не бажано.