На території урочища "Артезіан" розташована велика кількість археологічних пам’яток, повідомляє Міністерство з питань тимчасово окупованих територій та ВПО України на своїй сторінці у Facebook.

Читайте також: Сумні наслідки будівництва Кримського мосту показали на фото

Серед них – поселення бронзового століття, античні поселення і городища, залишки стародавніх середньовічних селищ, укріплень, терас, доріг, святилищ і стародавніх місць поховань, а також ділянки історичного культурного шару з артефактами.

Чим цінний "Артезіан"?В Артезіанському водно-болотному комплексі представлені рідкісні види рослин, популяції риб, змій та птахів, яких занесено до Червоної книги України та які перебувають під захистом Конвенції про охорону дикої флори та фауни і природних середовищ існування в Європі (далі – Бернська конвенція).

"Попри заборону Бернської конвенції та негативне ставлення місцевого населення до проведення робіт, на території урочища продовжується зняття екскаваторами та бульдозерами родючого шару ґрунту та активне добування з нього піску, повідомляють у відомстві.

Цей пісок потім використовують для будівництва траси "Таврида". Водночас на території урочища фіксують збільшення ділянок, де здійснюються роботи по розробці кар’єрів.

Сумні цифри від МінТОТу.

У травні 2017 року загальна площа кар’єрів становила близько 32,9 гектарів. Впродовж двох років площа кар’єрів збільшилася більш ніж у двічі – у квітні 2019 року вона сягала вже 79,3 гектарів. Експерти наголошують, що незаконний видобуток піску може завдати непоправної шкоди екосистемі Кримського півострова.

Що під загрозою:

  • руйнація заповідних ландшафтів
  • забруднення Артезіанського водно-болотного комплексу
  • знищення рідкісних видів рослин, популяцій птахів, тварин й інших незворотних негативних наслідків.

"Такі дії Росії свідчать про те, що держава-окупант не спроможна забезпечити дбайливе і відповідальне ставлення до природного потенціалу Автономної Республіки Крим, а її злочинна діяльність по видобутку корисних копалин призводить до шкоди навколишньому середовищу, унікальній флорі та фауні півострова, культурній спадщині, а також населенню, яке проживає на цій території", – наголошують у відомстві.

Чому це незаконно?

Росія порушує право власності громадян України, яке закріплене статтею 13 Конституції України. Так, земля, її надра, атмосферне повітря, водні та інші природні ресурси, розташовані в межах території України, є об’єктами права власності Українського народу.

Окрім того, в окупованому Криму роботи з розробки піску з Нижньо-Чурбаського хвостосховища буквально "з'їли" частину дороги, яка веде до міського пляжу в Керчі. Щодня дорога стає дедалі меншою.