У цей день наші предки продовжували підготовку до зими та намагалися не виходити з будинків. Про заборони й прикмети 16 листопада – розповідає 24 канал з посиланням на Фонд Блаженнішого митрополита Мефодія.
Не пропустіть Православний календар на листопад 2024: які релігійні свята відзначатимуть українці
День пам'яті апостола і євангеліста Матвія
Він був митарем, тому збирав податки для Риму. Почувши голос Ісуса Христа, одразу пішов за Ним. Матвій став одним з дванадцяти учнів Сина Божого. Спершу апостол проповідував християнство в Палестині, а перед подорожжю у далекі країни написав Євангеліє. Святий побував у Сирії, Мідії, Персії, Парфії та в Ефіопії. Там він поширював віру в Сина Божого. В Ефіопії Матвій заснував церкву, побудував храм і навертав людей до християнства. Одного дня правитель країни дізнався про проповіді апостола, тому наказав його схопити. Матвія засудили до спалення, тому він помер мученицькою смертю.
Що не можна робити
- Не варто розмовляти з людиною через поріг, бо тоді посваритеся з нею.
- Не рекомендується свистіти в будинку.
- Не можна лихословити, конфліктувати та пліткувати.
- Не варто виходити з дому без особливої потреби.
Народні прикмети
- Якщо сьогодні тепло, то зима буде суворою.
- Якщо пішов дощ, то зима буде м’якою.
- Якщо сьогодні вітряно, то очікуйте холодів.
- Якщо вже випав сніг, то весна буде холодною.
Що ще відзначають
День працівників радіо, телебачення та зв'язку. Його щорічно відзначають з 1994 року згідно з відповідним Указом другого президента України Леоніда Кучми. 16 листопада 1924-го в ефір вийшла перша радіопередача на території нашої країни "Говорить Харків".