"Головна мета терористів – залякати населення. Цим тероризм відрізняється від війни і бойових дій", - сказала експерт.
За її словами, ситуація в Україні ускладнюється ще й тому, що немає чітких меж між неоголошеною війною з РФ, державним тероризмом та іншими видами тероризму.
"У Радянського союзу і його правонаступниці Росії є величезний досвід так званого державного тероризму, а також більш-менш класичних його форм, до якого вдаються окремі групи-клани. Все це на Сході переплетено", - сказала Беліцер.
При цьому жінка застерегла, перед тим як оголосити, що в країні – війна, треба врахувати дуже багато факторів. Це потребує також консультацій не лише військових фахівців, а й, наприклад, юристів.
Розраховувати на те, що Україна оголосить війну Росії… це був би крок, фактично, самовбивчий. Звісно Україна, порівняно з тими ресурсами, що має Росія, є дуже слабкою,
- наголосила експерт.
Вона додала, Захід дуже боїться війни, тому й озвучують заяви про те, що "воєнного вирішення конфлікту на Сході не має". Але Україна повинна з усім цим миритись, бо самотужки перемогти Росію буде важко.
"Поведінку Європи важко назвати нейтралітетом. Європейський союз сам несе суттєві економічні втрати від оголошених санкцій. Окрім того, багато з того, що зараз робить Захід не оприлюднюють одразу", – сказала Наталя Беліцер.
Вона наголосила, Європа не діє настільки рішуче, як би нам цього хотілося, бо боїться, що загнаний в куток Путін натисне кнопку і застосує ядерну зброю.
Росію може зупинити відчуття різкого погіршення ситуації населенням. На жаль, це не відбувається одразу, - переконана експерт.