В ефірі 24 каналу військовий експерт, головний редактор Defense Express Олег Катков пояснив, що головна особливість "Кинджалу" – величезна швидкість.
Важливо Людина згорає за лічені секунди: в Оленівці росіяни могли спрацювати "Джмелями"
За його словами, відносно розробки насправді більше туману, ніж реальних даних.
Вона (ракета "Кинджал" – 24 канал) відноситься до так званого "вундерваффе" путіна. Тобто така чудо-зброя, як у Третього рейху, тому її реальні характеристики вкрай туманні. Відомі лише якісь обірвані дані, які доволі часто різняться від джерела до джерела,
– повідомив Олег Катков.
"Якщо брати посередньо, – вона твердопаливна та підіймається літаком на висоту понад 10 кілометрів. Летить по такій квазібалістичній траєкторії, розганяючись на швидкість до 4 кілометрів за секунду. Це максимальна її швидкість", – розповів Олег Катков.
Він додав, що невідома точно дальність скільки пролітає ракета. Оціночно, якщо брати верифікований удар по Вінницькій області, що підтверджено Повітряними силами України, можливо, понад 500 кілометрів.
Виходить, що вона цю дистанцію долає просто за лічені секунди. Й після цього починається падіння на ціль, як у балістичної ракети,
– повідомив Олег Катков.
Чи можна перехопити
"Перехоплення балістичних ракет – це астрономічне завдання. Для цього необхідні спеціалізовані протиракетні комплекси, яких немає на озброєнні в Україн", – акцентував військовий експерт.
Він навів приклад, що одна батарея протиракетного комплексу Patriot коштує близько 1 мільярда доларів. Спеціалізований комплекс THAAD, який призначений для перехоплення саме балістичних ракет, один коштує 2 мільярди доларів. Це астрономічні кошти й на цю зброю величезна черга на роки.
Тобто перехоплювання балістичних ракет – це надскладна задача. Якщо вона наявними засобами протиповітряної оборони ЗСУ вирішується, то це фантастика. Адже ці комплекси не призначені для цього,
– розповів Олег Катков.
В чому проблема "Кинджалу"
За словами військового експерта, навіть, якщо ракету помітили на радарах й дали сигнал повітряної тривоги, то залишається дуже мало часу для того, щоб добігти до укриття. Це у випадку, якщо одразу після того, як почули сигнал повітряної тривоги, одразу схопили тривожний рюкзак й побігли в бомбосховище. Проте всі розуміємо, що за стільки місяців війни люди часто ігнорують сигнали повітряної тривоги.
Дивіться відео про російську ракету "Кинджал":
Останні новини щодо російських ракетних обстрілів
- російські окупанти вчора, 8 серпня, намагались атакувати українські міста із акваторії Чорного моря. Наші сили ППО успішно ліквідували усі 4 ракети типу "Калібр" – 1 над Одещиною, а ще 3 над Черкащиною. Речник Одеської ОВА Сергій Братчук зазначив, що росіяни втратили 6,5 мільйонів доларів у небі над Одещиною й це тільки за 1 ракету.
- Повітряні сили Збройних Сил України показали уламки ракети "Калібр", яку збили наші захисники. Відомо, що російські окупанти її випустили 8 серпня 2022 року о 10 годині ранку.
- На Уманщині спрацювала система ППО. Збили російську ракету, але уламки впали на об’єкт цивільної інфраструктури. Двоє людей зазнали поранення, повідомив глава Черкаської ОВА Ігор Табурець.
- ЗСУ продовжують ефективно знищувати військову техніку у тилу окупантів. Зокрема, українські військові знищили ворожі ЗРК С-300, із яких росіяни обстрілювали Миколаїв. Про це розповіла керівниця пресцентру ОК "Південь" Наталя Гуменюк.
- Майже щодня росіяни нещадно обстрілюють Миколаїв, руйнуючи його. Однак окупанти неодмінно будуть покарані за свої злочини. На цьому наголосив голова Офісу Президента Андрій Єрмак. Він також додав фото з обстріляного міста.