Про це на брифінгу заявила начальник управління економіки систем життєзабезпечення Міністерства регіонального розвитку будівництва та ЖКГ (Мінрегіон) Наталія Хоцяновська, повідомляє УНІАН.

"Опалення збільшиться десь на 73%, а вода (гаряча) на 55-57%", — сказала Хоцяновська.

Вона зазначила, що підвищення тарифів обговорювалось на зустрічі представників Мінрегіону та Національної комісії, яка здійснює регулювання у сфері енергетики і комунальних послуг (НКРЕКП).

За словами Хоцяновської, національний регулятор запевнив, що нові тарифи буде встановлено для теплопостачальних підприємств до 1 квітня.

Разом з тим вона повідомила, що НКРЕКП може повернути практику оплати населенням послуги централізованого теплопостачання впродовж усього року, а не тільки в опалювальний сезон.

На думку Хоцяновської, завдяки цьому підвищення тарифів на тепло не так суттєво вдарить по населенню.

"Аби було зрозуміло, я вам скажу на прикладі однокімнатної квартири. Сьогодні середня вартість опалення квартири (до підвищення тарифів) - 595 гривень. Після підвищення тарифів ця вартість буде 934 гривень. Але якщо цей тариф розкласти в середньому на рік, то це буде 642 гривень", — пояснила вона.

Водночас, Хоцяновська уточнила, що остаточного рішення з цього питання поки не прийнято.

Також вона повідомила, що тарифи на централізоване постачання холодної води в середньому в Україні можуть підвищитися на 25% через зростання тарифу на електроенергію.

"Вартість холодної води підвищиться, тому що зросла вартість електроенергії... Десь на 25 %", — сказала Хоцяновська.

При цьому вона не змогла назвати терміни, коли тарифи буде підвищено і зазначила, що зростання тарифів на холодну воду в Україні може виявитись і меншим, оскільки місцева влада буде намагатися стримувати їх до проведення місцевих виборів в Україні, запланованих на осінь цього року.

Читайте також: Арифметика опалення: як жити з новими тарифами на газ