Все це добре відомо в Україні, про це регулярно пишуть українські журналісти. Проте внутрішні проблеми досягли настільки жахливих масштабів, що приховати їх неможливо, повідомляє Обозреватель.

Інформація потрапляє і в інші країни, і в результаті авторитетні західні ЗМІ в унісон пишуть про українську кризу. Автори впливової американської газети "The Washington Post" упевнені, що корупція в Україні, яка спровокувала Майдан, насправді нікуди не поділась.

"Кумівський капіталізм був однією з головних причин скидання Януковича в 2014 році. Тепер після двох років роботи прозахідного, реформаторського уряду корупція знов провокує в Києві політичну кризу", – пише автор статті Ендрю Рот.

Ще одне впливове американське видання "USA Today" теж констатує, що рівень корупції в Україні залишився таким же високим, як і раніше, тоді як міра довіри до влади значно знизилася. На думку авторів статті, нова українська влада намагається проводити реформи, проте їх інтенсивність і темп не задовольняє ні самих українців, ні їх західних партнерів.

"Прогрес виявився дуже повільним і дуже незначним, щоб задовольнити налаштованих на реформи українських активістів, тому на цьому тижні сотні людей знову вийшли на вулиці Києва, щоб змусити парламент зробити рішучіші заходи", – пише видання.

На думку авторів статті, позитивний сигнал в тому, що громадськість змогла добитися відставки генерального прокурора Віктора Шокіна, який не справлявся зі своїми обов'язками.

Шокіна негативно згадує й італійська газета "L'arena". У статті "Сфабрикована угода Україна-ЄС" наголошують, що вотум недовіри українців до генпрокурора складає більше 73%. Проте ще більше українці не довіряють главі Нацбанку Валерії Гонтаревій. За даними видання, її роботою не задоволені 83,5% українських громадян. Італійське видання також пише, що виною цьому є не лише падіння національної валюти, але і корупція, про яку часто пишуть українські ЗМІ. Після зміни влади Януковича Гонтарева стала прикладом того, як висока посада допомагає особистому збагаченню.

"Окрім військової проблеми, в Україні є ще одна – корупція, яка охопила економіку і державу. Прикладом може слугувати глава Національного Банку України. Правоохоронні органи неодноразово розслідували дії Гонтаревої, виявивши однозначний конфлікт інтересів. Встановлено, що фінансові компанії, до яких має відношення глава Нацбанку, здійснили спекулятивні операції з коштовними паперами держави на мільйони доларів завдяки протизаконній підтримці з боку Центрального банку", – говориться в статті.

Всі іноземні ЗМІ згідні з тим, що внутрішні політичні та економічні проблеми України не лише ставлять на межу виживання населення, але і завдають удару по іміджу країни у всьому світі. Тим самим, ставлячи під загрозу подальшу підтримку та фінансування з боку міжнародних інституцій. Як пише британський журнал "The Economist", недостатні зусилля української влади в проведенні реформ і корупція чиновників призвели до того, що МВФ припинив кредитні програми.

"У останні місяці реформаторські зусилля України у викорінюванні корупції, реформуванні системи державних закупівель, посиленні звітності в газовому секторі здаються дуже обмеженими. Тому МВФ неодноразово відкладав кредитування", – наголошують у статті.

З цим згідна і британська газета "Independent".

"Рівень корупції серед політичної еліти України може зірвати пакет допомоги від Міжнародного валютного фонду. А ці гроші залишаються єдиним порятунком для економіки країни", – пише видання.

Автори статті сподіваються, що українська влада зможе залишити в минулому корупційні схеми колишнього президента. "Але поки на місці прозахідного уряду експерти бачать лише продовження політики "старої гвардії" режиму Януковича", – резюмують у статті.