На кошти Європейського Союзу тут, у центрі Чопа, поблизу школи, хочуть побудувати ізолятор для нелегальних мігрантів на 64 людини. Для цього Євроунія має намір виділити 2,5 мільйони євро.
”Ніколи міська влада чи органи місцевого самоврядування не надавала дозвіл на існування такого пункту. Тобто зараз цей пункт перебуває нелегально. Я роблю офіційну заяву, щоб правоохоронні органи перевірили на підставі чого розміщений цей пункт”, - каже міський голова Чопа Галина Цар.
”Існує спеціальне приміщення для роботи із затриманими в адміністративному порядку особами. Ми не розділяємо чи це громадяни України, СНД або третіх країн. Згідно європейської технічної допомоги нам європейською спільнотою виділяється транш біля 2,5 мільйонів євро для наголошую, реконструкції нині діючого спеціального приміщення”, - каже начальник Чопського прикордонного загону Юрій Самбор.
Чи не найбільше мешканців обурює те, що пункт для утримання нелегальних мігрантів знаходиться одразу біля школи. Люди бояться, що нелегали, а вони переважно, з країн третього світу, стануть переносниками екзотичних хвороб. Їхнє пересування не обмежене, це і лякає вчителів та батьків учнів школи.
”Вони собі - ці сусіди - нелегали дозволяють перестрибувати через паркани до школи. Уявіть собі таку картину - сміття”, - каже вчитель Олена Пиленко.
На сьогодні в Україні перебуває близько 2,5 тисяч біженців. Після закриття пункту для утримання нелегалів у Павшино у 2008 році, обласна влада пообіцяла - нових будівель утримання мігрантів на території Закарпаття не буде.