Глава держави розповів, що хоче детально розібратися у питанні звільнення українців з ворожого полону та вже провів наради з омбудсвумен Людмилою Денісовою, начальником Генштабу Русланом Хомчаком та колишніми представниками України у ТКГ.

Читайте також: У Путіна розповіли, чи відпустять українських моряків на вимогу трибуналу ООН

Зеленський подякував рідним полонених українців, які прийшли на зустріч.

Ми запросили вас усіх, щоб вислухати, обмінятися думками та зрозуміти, як можна прискорити повернення наших хлопців,
– сказав президент.

За його словами, важливо, аби влада співпрацювала з родичами полонених, правозахисниками і представниками громадськості, які борються за визволення українців та роблять усе, аби вони повернулися з Росії.

Також під час зустрічі наголошувалося, що у цій справі важливо прийняти законопроект про статус військовополонених.

Зауважимо, Зеленський раніше вже зустрічався з родичами українських моряків, яких Росія незаконно обстріляла і захопила в Азовського морі. Зустріч відбулася у грудні 2018 року перед концертом "95 Кварталу" в Одесі, де були запрошені рідні військовополонених. Тоді ще Зеленський, який тільки планував балотуватися у президенти запитував, чим може допомогти сім'ям моряків.

Скільки українців перебуває в полоні Росії? В окупованому Росією Криму та на території РФ Кремль переслідує 115 українців з політичних мотивів. З них 63 громадянина України – кримські татари. Загалом 38 укранців зі 115 вже засудили. Сфабриковані справи ще 77 осіб перебувають на етапі досудового слідства.

Серед інших, у полоні Росії перебувають кримськотатарський активіст Едем Бекіров, український режисер Олег Сенцов, активісти Олександр Кольченко та Володимир Балух. Також Росія незаконно утримує у московському СІЗО 24 українських моряків, яких захопила у Керченській протоці наприкінці листопада 2018-ого.