Почути Донбас
Він розповідає, що сеператисти на окупованих територіях зробили все, аби не дати працювати там журналістам – розбивали камери, полювали і саджали до підвалів. Після того, як він поїхав, не припиняє слідкувати за цією територією і допомагати населенню в інформаційному полі.
На сайті "Радіо Свобода" журналіст веде рубрику "Листи з окупованого Донбасу". Більшу частину інформації вони черпають саме звідси, пояснює журналіст.
"Нам пишуть про все – про проблеми виживання, про історії, які люди побачили на власні очі, про пропускну систему. Власне, в цих листах вся історія окупованого Донбасу. І їхнє уявлення про світ вже зараз дуже відрізняється від нашого, від тих, хто живе на мирних територіях", – зазначив він.
Діхтяренко переконаний, що сьогодні Донбас треба не чути, а потрібно виробити цілу систему аби повернути територію, а головне – людей. Бо ті, хто живе зараз на окупованих територіях, відчуває себе покинутим Україною. Вони просять якщо хоча б не допомоги, то просто їх зрозуміти.
"Листи з окупованого Донбасу" – це спроба вести полеміку з українським суспільством, – відзначав він.
Про настрої жителів окупованих територій
Журналіст розповідає, що не дивлячись на заяви політиків, на окупованих територіях досі немає трансляції українських каналів. Але навіть не зважаючи на постійну російську пропаганду, приблизно половина населення вже зневірилась в федералізації. Проте, за його словами, українська влада нічого не робить, аби повернути цих людей.
Для того, аби мати точні дані – потрібно проводити соціологічні опитування. Але мені здається, що раніше 20% населення бажали залишитись в Україні, ще 20% – хотіли відійти до Росії, всі інші – "болото", яке сиділо і спостерігало за ситуацією зі свого дивану. А тепер це "болото" хоче в Україну,
– додав Діхтяренко.
Про нагальні проблеми Донбасу
До таких проблем журналіст відносить інформаційну, бо люди не можуть дивитись українські новини і отримувати більш-менш адекватну інформацію про події в Україні та світі. Також це проблема із пропускною системою.
Люди навіть при бажанні не можуть повернутись до України. Пропускна система не вирішила проблему тероризму, а породила корупційну базу. Бо можна довго чекати в чергах, а можна заплатити бойовикам на блокпостах і навіть без перевірки потрапити на українську територію,
– розповів журналіст.
Діхтяренко відзначає, що на Сході сьогодні створилася тіньова економіка, яка побудована на війні. "Там продають і гуманітарну допомогу, і зброю, і наркотики. І всі на цьому заробляють", – переконує журналіст.
Більше про проблеми Донбасу та шляхи їх вирішення — дивіться в інтерв'ю.