Про це у прямому ефірі розповіла кореспондентка 24 каналу.

Читайте також: Журналісти навели доказ зв'язку влади Херсона з вбивством Гандзюк

На зустріч кандидатки у президенти Юлії Тимошенко з виборцями прийшли активісти ініціативи "Хто замовив Катю Гандзюк?" з плакатами і питанням: коли вона відсторонить від посади голову Херсонської облради та, ймовірно, вже екс-члена "Батьківщини" Владислава Мангера.

У поліції повідомили, що на Контрактовій площі затримали "організовану групу молодиків із закритим обличчям". Поліція затримала активістів з плакатами із закресленими прізвищами Владислава Мангера та з "Хто замов Катю Гандзюк?". Їх забрали до поліцейського відділку.

Ми також знаємо, що правоохоронці отримали команду забрати всіх, хто прийшов запитати у Тимошенко про вбивство Каті Гандзюк,
– наголосили активісти.

поліція київ
Поліція затримала активістів у Києві

Правоохоронці зазначили, що у службовому транспорті молодики повикидали зеленку, а вже в управлінні у них вилучили ножі, газові балончики та пістолет.

поліція київ активісти
Знайдені предмети у активістів

"Ми не допустимо жодних провокацій і не дозволимо будь-яким групам нагнітати обстановку і провокувати конфлікти", – прокоментував начальник Головного управління Національної поліції у місті Києві Андрій Крищенко.

Активісти зазначають, що приблизно десятьох з них оточили і затримали без жодних пояснень.

Ми збиралися біля ресторану "Пузата хата". Чоловік 10 приблизно, які прийшли на нашу зустріч, були просто оточені поліцією і запаковані в один із автобусів без будь-яких названих нам причин. Я особисито намагалася з'ясувати причину, імена, звання поліцейських. Зрештою, тільки один назвався. Тобто ми повертаємось в 2013 рік, коли ти стоїш серед активістів і хочеш поставити нормальне запитання до одного з політиків, і тебе просто пакують,
– розповіла подруга Катерини Гандзюк Марина Хромик.

"Активісти ставлять дуже прості вимоги: на час слідства відсторонити від займаних посад Гордєєва, Рищука і Мангера, яких, на нашу думку, покривають Тимошенко та Порошенко. Сьогодні ми звертаємось до Юлії Володимирівни із питанням, коли ініціює відставку Мангера із посади голови облради Херсонщини" – підкреслила Марина Хромик.

Однак, Юлія Тимошенко читала промову і жодним чином не реагувала на питання активістів.

Окрім цього, після затримання активістів під відділенням поліції, за словами правоохоронців, почав відбуватися штурм. У поліції кажуть, що вже після того, як затриманих відпустили під дверима відділення почалася штовханина, проти правоохоронців застосували газові балончики.

У результаті всіх активних учасників затримали, а це - близько 40 осіб. Із ними проводять першочергові слідчі дії,
– йдеться у повідомленні Нацполіції.

У затриманих вилучили "наган" та ножі.

В результаті події трьох поліцейських лікарі "швидкої" доправили в лікарню.

Читайте також: Вбивство Гандзюк: активісти пікетували АП та офіс "Батьківщини", фото та відео

Зазначимо, що згодом активістів відпустили, однак вони повернулися до поліції, щоб забрати свої особисті речі. Кореспондентка 24 каналу повідомила, що зараз їм нібито оформлюють протоколи, та поки що нічого не інкримінують. Очевидці зазначили, що затримання було жорсткоким: спецпризначенці забігли у райвідділок та почали всіх бити.

Дивіться відео: сутички під Подільським відділком поліції у Києві

У чому звинувачують Мангера, Рищука та Гордєєва, хто вони?

• Батько Катерини на засіданні ТСК звинуватив у причетності до замовлення вбивства її його доньки голову Херсонської облради, члена "Батьківщини" Владислава Мангера та двох "БППшників": голову херсонської ОДА Андрія Гордєєва та його заступника Євгена Рищука. Та закликав Петра Порошенка та Юлію Тимошенко виключити цих людей зі своїх лав. Водночас активісти наголошують і на відстороненні цих осіб від їх посад.

Мангер та Гордєєв заперечують свою причетність. Останній попросив ГПУ та СБУ перевірити заяву Гандзюк. Офіційний підозрюваний в організації злочину Олексій Левін (Москаленко), якого пов'язують із Мангером, Гордєєвим та Рищуком, за даними слідства перебуває в Домінікані. Його оголошено в розшук.

• На початку лютого 2019 року активісти пікетували офіс "Батьківщини". Два депутати вийшли до них та зачитали рішення про виключення Мангера з партії.

Що відомо про напад на Катерину Гандзюк?31 липня у Херсоні облили сірчаною кислотою Катерину Гандзюк – відому активістку та радницю мера міста. Жінка зазнала опіки тіла та її було прооперовано. 22 серпня голова відомства Сергій Князєв повідомив, що загалом правоохоронці затримали шість осіб, підозрюваних у скоєнні злочину.
Четверо із них уже зізнались у причетності до злочину. 4 листопада Катерина Гандзюк померла. Офіційна причина смерті активістки – поліорганна недостатність та хімічні опіки із залученням 39% тіла внаслідок нападу з використанням хімічної речовини. Правоохоронці розслідують цю справу як "закінчене умисне вбивство, скоєне групою осіб з корисливих мотивів з особливою жорстокістю та на замовлення". 7 листопада Катерину Гандзюк поховали у Херсоні.

Опісля активісти та журналісти заявили, що посередником між організатором і виконавцями вбивства Катерини Гандзюк є помічник нардепа від БПП Миколи Паламарчука – Ігор Павловський. За їхніми словами, Павловський нібито передавав гроші "за роботу" підозрюваному у злочині Сергію Торбіну. Згодом як Павловський, так і Паламарчук обвинувачення відкинули та запевнили, що до цієї справи не мають жодного стосунку. 12 листопада Павловського було затримано.

3 грудня 2018 року генпрокурор Юрій Луценко заявляв, що слідство встановило усіх замовників і організаторів вбивства Гандзюк. За його словами, мотив цього злочину – активність Гандзюк проти однієї із великих корупційних схем місцевої влади.

СБУ оголосила в розшук кримінального авторитета Олексія Левіна (Москаленка). Левіну оголошено про підозру в організації вбивства Гандзюк, здійсненого групою осіб з особливою жорстокістю, з корисливими мотивами.