Кількість поліцейських

На вулицях Києва будуть стежити за порядком 2000 нових патрульних. Взимку вони пройшли відбір з поміж 17 тисяч кандидатів. У патрульні відбирали осіб до 35 років у гарній фізичній формі. Вони пройшли трьохмісячне навчання у найкращих українських та іноземних інструкторів.

Початок роботи

Нова патрульна міліція вийшла на вулиці Києва 4 липня. Спершу передбачалось, що патрульні в своїй роботі керуватимуться законом "Про Національну поліцію". Однак депутати кілька місяців тягнули з його прийняттям, і проголосували лише через кілька годин після випуску патрульних з академії.

Однак нові поліцейські вже почали працювати на вулицях, хоч новий закон ще не встиг набрати чинності. Зараз вони будуть працювати згідно із старим законодавством.

Самі ж патрульні будуть працювати як служба МВС до вступу закону в силу. Днями в Міністерстві створено департамент патрульної поліції МВС, в якому є головне управління патрульної служби Києва і в нього входять патрульні поліцейські столиці.

Перехідний період займе від 3 до 6 місяців. Патрульний — "два в одному": інспектор ДАІ "плюс" дільничний. Департамент ДАІ поки ще залишається, але його функції будуть поступово звужуватися і передаватися патрульній службі.

500 сценаріїв роботи

Нові патрульні будуть виконувати функції як державтоінспекції, так і дільничих міліціонерів. Спеціально для патрульних розробили 500 сценаріїв стаціонарно-операційних процедур. Під час їх розробки враховувалися норми чинного законодавства: як саме поліцейським поводитися, як вести себе у тому або іншому випадку, що робити, з ким координувати свої дії і у кого що запитувати.

Читайте також: Нові поліцейські: права та обов'язки

Час виклику

Викликати патрульних можна за номером 102. Середній час прибуття з моменту виклику — 3-5 хвилин. Якщо патрульні в цей час будуть зайняті, то виклик може прийняти патруль з сусіднього району. Виклики градуються за ступенем важливості. Теоретично патрульна служба може приїхати і допомогти зняти кота з дерева, якщо в цей час не буде важливіших справ.

Види патрульних

Наразі патрулі будуть двох видів: піший патруль та автопатруль. У кожного з них будуть свої сектори патрулювання і шляхи патрулювання за вказаним маршрутом. Через певний період сектори будуть міняти. Всього в патрульній поліції Києва працюватимуть 200 автомобілів для патрулювання. Весною кияни навіть обирали найкраще маркування для цих авто. Також ще планується створити мотопатруль та перевести до патрульної служби відділ кінної міліції.

Зарплата

Зарплату патрульним планується виплачувати в розмірі 8-10 тисяч гривень залежно від посади та звання. Працювати патрульні будуть цілодобово. Робоча зміна становитиме 12 годин. На наступну зміну патрульний може заступати через 48 годин.

Нова форма

Українські поліцейські тепер будуть нагадувати своїх колег з США — у них буде чорна форма і залізні жетони, а на грудях буде нашивка з прізвищем. Закупили її в американського бренду спеціалізованого одягу "5.11". До укомплектування правоохоронців входить зброя, жезл, газовий балончик, тактичний ліхтарик, наручники, рація, а також відеокамера. Під час спілкування патрульний повинен попередити про запис відеокамери.

Офіс

Нова база патрульної служби, так званий бек-офіс, буде розташований в приміщенні Академії МВС за адресою Народного Ополчення, 9. Наразі там триває ремонт. Однак, за словами міністра Арсена Авакова, наразі там не вистачає не лише приміщення, але й інфраструктури харчування, мийки для машин та інших відділів. Однак з часом умови покращаться.

Інші міста

Нові патрульні в першу чергу вийдуть на вулиці Києва, Одеси, Харкова і Львова, на черзі — Луцьк, Миколаїв.

Реформування МВС

В майбутньому всю міліцію очікує реформування. Згідно із законом, національна поліція — центральний правоохоронний орган, який складатиметься із кількох структур: кримінальної поліції, поліції охорони, спеціальної поліції і патрульної служби. Коли саме розпочнеться створення нових структур достеменно не відомо.

Більш детально про права та обов'язки нових поліцейських читайте в наступних публікаціях.