Сайт "24" розпочав проект до Дня Незалежності. 25 років самостійного шляху, 25 років досягнень і звершень. Чим запам’ятався кожен рік? Згадайте з нами – як це було!

Про фільм

Особливість стрічки "Плем'я" в тому, що це перший у світі фільм знятий без єдиного слова – виключно мовою жестів без субтитрів, інтертитрів чи закадрового голосу. Головна героїня фільму – тиша.

Режисер повинен вміти розповісти історію без мови – це професійна вимога. Кіно спочатку було німим і воно було іншим. Мистецтво було більш умовним, ближчим до пантоміми,
— відзначає режисер в одному із інтерв'ю.

Фільм привідкрив куліси до іншого життя – життя людей, які не чують і не говорять, яким життєво необхідно дивитись і бачити один одного.

Актори

Режисер Мирослав Слабошпицький відвідав майже всі українські спеціалізовані школи-інтернати, аби знайти акторів до його фільму.

На кастингу свої сили спробували 300 глухих непрофесійних акторів з усіх регіонів України, а також з Росії, Білорусі і Болгарії.

Для всіх акторів, задіяних у стрічці, "Плем'я" стало дебютом у кіно. По завершенню зйомок, з усього акторського складу тільки Яна Новикова, яка зіграла головну жіночу роль, продовжила акторську кар'єру.

Зйомки

Зйомки фільму тривали шість місяців: з жовтня 2013 року по березень 2014 року. Інтернат, в якому знімали фільм – це справжня київська школа, де навчався сам режисер.

Фільм навмисне знімали в манері "підглядання" за життям героїв фільму. У глядача виникає відчуття причетності, ніби він разом із головними героями бере участь у пограбуванні, ходить разом з ними по коридорах та поряд стоїть в кутку.

Нагороди

Стрічка була представлена на більше, ніж 100 кінофестивалях світу, де отримала понад 40 нагород, серед яких Європейський кіноприз і три призи Каннського кінофестивалю, через що вважається найтитулованішим українським фільмом.

До того ж фільм став переможцем фестивалю імемні Андрія Тарковського "Дзеркало", сербського фестивалю "Палич" та Єреванського фестивалю "Золотий абрикос".

На 19-му Міланському міжнародному кінофестивалі стрічку визнано найкращою художньою роботою 2014 року. Також фільм був одним із претендентів на подання від України на "Оскар", а видання "Rolling Stone" назвало його "найпотужнішою стрічкою року".

Читайте також: 2013 – рік, коли українці зробили вирішальний вибір

В серпні 2016 року фільм "Плем'я" вийшов на популярному відеосервісі Netflix у США, Пуерто-Ріко та американських Віргінських островах. Картина є однією із шести українських фільмів, випуск яких відбувся на цьому сервісі.

Також кіно отримало одностайне визнання іноземних критиків і було придбане для прокату в 25 країнах світу, серед яких – США, Канада, Франція, Данія, Ісландія, Японія і Гонконг та інші.

Редакція "24" вітає усіх з прийдешнім Днем Незалежності!