Як зазначають Маттіас Гебауер, Ральф Нойкірх та Крістоф Шульт, таке рішення є радикальною зміною позиції Меркель, "адже досі канцлер дотримувалася позиції, згідно з якою візит до Путіна був можливий лише в разі конкретних успіхів по Донбасу або Сирії".
Але зараз вона їде навіть незважаючи на те, що Росія зовсім не збирається йти на поступки. Це показує, наскільки серйозно Меркель оцінює ситуацію,
– йдеться у статті.
Водночас у Меркель виправдовують такий візит канцлера підготовкою до саміту "великої двадцятки", що має відбутись у липні цього року в німецькому Гамбурзі, бо після цього вона запланувала ще низку візитів в інші країни G20.
Читайте також: Кінець дружби Трампа і Путіна – ризик для всього світу, – Gazeta Wyborcza
"Всім зрозуміло, що Меркель їде до Москви не для того, щоб говорити з Путіним про допомогу Африці або на інші подібні темах. Насправді, візит – це спроба не допустити найгіршого", – пишуть журналісти Der Spiegel.
Як вони пояснюють, йдеться й про те, що "через п'ять місяців після перемоги Трампа на виборах у Вашингтона де-факто немає жодної політики щодо Росії".
Секретна доповідь німецьких дипломатів показує, наскільки небезпечним вони вважають нинішній стан речей. Зокрема, вони побоюються, що Путін через нерішучість американців може спробувати "створити факти" в Україні й форсувати її поділ,
– застерігають оглядачі.
Тому Меркель, аби запобігти найгіршому розвитку подій, стає своєрідним посередником між Москвою і Вашингтоном.
Візит Ангели Меркель до Путіна запланований на 2 травня.
Читайте також: Трамп зателефонував до Меркель через ситуацію на Донбасі