У густому лісі неподалік Антонівців кипить робота. Близько 20 активістів будують повстанську криївку.
"Зараз є представники двох організацій – Молодіжного націоналістичного конгресу та Пласту. Приїхали допомогти створювати об’єкт музею "Штаб УПА Волинь – Південь", – розповів активіст "Пласт" Микола Бігус.
Стіни мурують досвідчені будівельники. Утім, аби робота йшла швидше, допомагають навіть працівники місцевого відділу культури.
Читайте також: СБУ показала унікальні документи про Шухевича, що розвінчують радянські міфи
У 1946 році в лісах біля села Антонівці відбувся один із найбільших боїв Української повстанської армії проти НКВД. Тоді від села, де жило понад тисячу людей, залишилося лише три хатини.
10 років тому біля Антонівців збудували дерев'яну хату, яка стала і музеєм, і штабом УПА. А ось криївки тут не було, тому активісти вирішили відтворити побут упівців.
Хочемо розробити такий цілий комплекс, щоб якомога більше туристів сюди було залучено, щоб і діти десь могли ознайомитися з історією. Крім того, тут зможуть вести екскурсії про історію нашого краю і цієї битви,
– зазначив начальник відділу сім’ї та молоді Тернопільської ОДА Ігор Чорний.
З обласного бюджету на музей просто неба виділили півмільйона гривень. Окрім криївки, пекарні та конюші, тут також планують облаштувати алею пам’яті з іменами усіх полеглих бійців та прокласти кам'яну дорогу, аби екскурсійні автобуси могли під'їхати до комплексу.