Експерти впевнені, що є всі передумови отримати рекордний врожай цієї культури – близько мільйона тонн, як у 90-ті роки.

"Горох дуже добре експортувався за хорошими цінами в минулому сезоні. І це, звичайно, вплинуло на рішення фермерів. Вони розширили площі під горох", – зауважив директор підприємства "УкрАгроКонсалт" Сергій Феофілов.

Продавати горох аграрії планують в Індію. Туди ж наростять експорт пшениці. Також продаватимемо зерно в країни Близького Сходу, Південно-східної Азії, Північної Африки. Зростає попит на українську пшеницю також і в Туреччині. Там добре розвинене борошномельне виробництво, тож зацікавлені в якісній сировині.

Українські аграрії сподіваються на більш високий, ніж торік врожай зерна. Погода була сприятлива, тож частка слабких посівів озимини цьогоріч менша на чверть.

Читайте також: Чому виробництво м'яса в Україні стає невигідним

Для аграріїв цей сезон може стати більш прибутковим, ніж минулий, адже можливе зростання світових цін на зерно.

Найнижча ціна вже наразі була. Зараз в США спостерігається скорочення посівних площ під пшеницю. І ряд інших країн поступово знижують посівні площі, і це призводить до зміни балансу й росту цін. Очікується, що доларів на 10-20 ціна буде вища, ніж у 2016-2017 маркетингових роках,
– зазначив експерт аграрних ринків УКАБ Євгеній Дворнік.

Проте на ціні хліба вартість основного інгредієнту не позначиться. Не очікують експерти і подорожчання гречки. Аби задовольнити попит, її буде посіяно не менше, ніж торік. До того ж, на складах зберігаються достатньо великі обсяги перехідних залишків цієї культури.

Читайте також: Українське ноу-хау дозволяє керувати пасіками онлайн