Попри те, що проект створили дуже швидко, роботи з побудови станції довгий час гальмувалися через нестачу коштів та бюрократичні суперечки. І лише у 1984 році будівництво станції вдалося запустити.
Базовий модуль, який запустили на орбіту 19 лютого, мав кают-компанію, дві індивідуальні каюти, герметичний робочий відсік з центральним постом управління та засобами зв'язку. До станції могли стикуватися вантажні кораблі та наукові модулі.
Упродовж наступних 10 років до станції пристикувалося ще 6 модулів. Радянські космонавти почали "обживати" нову територію з березня 1986 року, а через 9 років сюди почали прибувати космонавти з-за кордону.
Окрім радянських кораблів, до “Миру” мали можливість стикуватися американські шатли. Попри перспективи подальшої розбудови, фінансування експлуатації станції з кожним роком скорочувалося.
У 2000 році уряд російської федерації, посилаючись на надзвичайну дороговизну експлуатації, вирішив затопити космічну станцію “Мир” у Тихому Океані. Приземлення відбулося 23 березня 2001 року.