Вони стверджують - на нелегальних лісорубів закривають очі і місцеві чиновники, і працівники ДАІ - які не перевіряють документи у водіїв, чиї авто під зав'язку набиті ялинками. Екологи закликають владу чинити опір незаконній вирубці хвойних. Тим паче, значна частина не куплених ялинок просто гниє на смітнику.

“В Києві щорічно 16-20 тисяч дерев залишаються непроданими - і це якраз ті дерева, які б могли ще десятки років рости і приносити користь, очищати повітря. Саме тому, ми бачимо, що попит на живі ялинки зменшується”, - сказала президент Всеукраїнської екологічної ліги Тетяна Тимочко.

Замість зрубаних дерев екологи радять альтернативу - ялинки у горщиках, які навесні ще й можна посадити. Ще один варіант, який і гроші зекономить, і довкілля вбереже - прикрасити оселю хвойними гілочками, яких чимало залишається після санітарної чистки лісопосадки. Для журналістів, учнів та вчителів провели навіть майстер-клас зі спорудження саморобної новорічної красуні.

Поетеса Зоя Ружин використовує яскраві стрічки, вишиті рушники, дерев'яні іграшки, аби надати ялинці національного колориту. Верхівку дерева, зазвичай, прикрашає іконою або світлинами з сімейного альбому. Митець запевняє, що ідея про дерево на стіні виникла у неї абсолютно несподівано.

“Коли під Новий рік я йшла підземним переходом і згадала, що в мене немає вдома ялинки, я побачила гору ялинкових гілок, які люди за безцінь згоджувалися вже продати. В той же час я уявила собі на одному цвяху, в мене як у мультфільмі конструкція в голові зразу”, - розповідає заслужений працівник культури України Зоя Ружин.

Поетеса вже 8-й рік поспіль прикрашає таким чином свою оселю. Вона впевнена, якщо хоча б кожен п'ятий українець замість ялинки купуватиме гілки, це врятує багато хвойних лісів.