У МНС переконані: їм вистачить і 3-х місяців, аби з 9-ти підприємств зони зробити лише 3: "Чорнобильський спеціалізований комбінат", підприємство, що займатиметься радіоактивними відходами та підприємство, що куруватиме державні проекти в зоні відчуження.
“Це реформування - воно знову ж таки робиться саме з метою підвищення і ефективності роботи цих підприємств, і ефективності витрачання державних коштів. Очікується значне скорочення кількості чиновницького апарату, те, що стосується підприємств в зоні - це, все ж таки господарчі суб'єкти, і там виграш ми отримаємо за рахунок об’єднання підприємств і скорочення адміністративно-управлінського персоналу”, - каже начальник Адміністрації зони відчуження і зони відселення Дмитро Бобро.
Відтак, внаслідок об'єднання підприємств, звільнять 7% працівників зони, зараз там працює 2,5 тисячі осіб. Разом з тим, МНСівці до 25-х роковин аварії на ЧАЕС планують підготувати відповідну законодавчу базу, аби 3 й 4 зони забруднених територій отримали іноземні інвестиції. Кажуть, людям пільги залишать, але сам статус змінять. Мовляв, в такому випадку в зоні можна буде вести діяльність без обмежень через радіацію. В МНС дозволять на цих територіях будувати підприємства будь-якої галузі.