“Перша ціль полягає в тому, щоб допомогти людям країн, які зацікавлені у наданні кваліфікованої консультації, допомогти людям краще зрозуміти американців, а третя ціль - щоб американські добровольці відкрили для себе Україну”, - сказав директор Корпусу Миру США в Україні Дагласс Тешнер.
Добровольці Корпусу Миру в кожній країні співпрацюють з урядовими установами, школами, некомерційними організаціями, що працюють в сфері освіти, інформаційних технологій, екології. Паралельно американські волонтери навчатимуть дітей і дорослих англійській мові.
“Школярі наші надзвичайно з ентузіазмом чекають цього, і вчора колега мені телефонувала і сказала, що учні, навіть, 6-го класу сказали: "Ми ще не бачили нашого волонтера, але ми вже її дуже любимо”, - розповіла викладач з Черкаської області Людмила Гавришова.
“Перевага у такому в обміні в тому, що я можу поділитися досвідом різноманітного викладання, надихати учнів вивчати Америку, її культуру, познайомити їх з новим способом життя”, - каже волонтерка Джулія Імордіно.
Житимуть американські друзі не в столиці, волонтерів розвезуть по регіонах. До речі, в статуті Корпусу Миру зазначається, що добровольці мають бути готові до складних умов проживання.
“12 тижнів навчання дали нам багато випробувань і успіхів. Ми були гостями в новій країні і новій домівці. Нам треба було звикати жити без зручностей”, - каже волонтерка Ліліан Фабела.
“Спочатку я був трохи наляканий такою далекою подорожжю в нову країну, але згодом я переконався, що немає чого боятися, якщо ти маєш знання, якими можна поділитися з українським людьми. Тим більше, за два місяці, що вже прожив в Україні, я дізнався, що люди, з якими мені доведеться працювати, дуже чуйні, і так само, як і я, готові, поділитися своїми знаннями”, - зазначив волонтер Роберт Айрленд.
З 1960 року в Корпусі Миру добровольцями відслужили майже 200 тисяч осіб. В Україні ж американські волонтери працюють з 92-го року, сьогодні 400 заокеанських благодійників виконують місію Корпусу Миру на території країни.