Грузинський легіон в Україні
— У дев'яностих роках українці брали участь дуже активно у війні за незалежність і суверенітет Грузії, тому я думаю, те, що ми тут - абсолютно не дивно.
Наприклад зараз зі мною воює мій друг, якого українські військові врятували в грузії, коли йому було шість років.
— Я в Україні з квітня минулого року. Але до початку самих бойових дій ми вже вели підготовку, звозили сюди своїх людей і організовували вчення, тому вже тоді розуміли, до чого це призведе, враховуючи досвід Грузії.
Україна і Грузія у війні зі "старшим братом"
— По-моєму, конфлікти в наших країнах досить ідентичні. Однакові схеми розвитку сепаратизму з боку Росії, однаковий підхід російських спецслужб, різниця тільки в тому, що Україна побачила це тільки зараз, а ми – раніше.
Росія користується старими радянськими способами і в самому проведенні військових дій, і в способі реалізації провокацій.
— Більшого, ніж зробила за цей рік українська армія - зробити було б просто неможливо. Українська армія істотно еволюціонувала. В основному це заслуга добровольчих батальйонів, бо в них знаходяться люди, які дійсно хочуть боротися і хочуть бачити Україну незалежною. І цю мотивацію я вважаю найсильнішою.
Тонкощі бюрократії
— Грузинський національний батальйон досі не має офіційного статусу, незважаючи на те, що були неодноразові звернення до офіційної влади з проханнями про легалізацію.
Нам цей статус необхідний для вирішення технічних завдань, адже ми все ще користуємося трофейною зброєю через мінусів бюрократії.
"Совок" в Грузії і в Україні
— У Грузії був період, коли ми почали активно боротися проти «совка» в нашій країні, але сьогодні, через проросійського уряду в цьому питанні явний регрес і руйнування того, що створювало уряд Саакашвілі останні десять років. Україна в цьому питанні зараз займає кращі позиції, ніж Грузія.
— До того ж нинішній уряд Грузії не заохочує участь грузин в цій війні. Більше того, вони хотіли прийняти закон, згідно з яким за участь у міжнародному конфлікті слід арешт. Але після деякого часу нам сказали, що цей закон до нас не має відношення.
Грузини по обидві сторони барикад
Нас в Грузії зараз підтримують дуже багато простих людей. Але, незважаючи на це є ті, кого в Грузії називають зрадниками батьківщини: це ті, хто воює на боці Росії в цьому конфлікті. Я особисто з ними не зустрічався, але знаю, що такі люди є. Грузини зараз вже можуть пробачити абхаз за те, що вони зробили в нашій країні в дев'яностих.
Більше — дивіться в інтерв'ю.