“У Меморандумі, це здається 11 пункт, є положення про те, що Україна буде проводити реформу держуправління, не адмінреформу, що дасть можливість заощадити певну кількість коштів для того, щоб створити кращу картину з державним бюджетом і поліпшити управління в країні”, - сказав виконавчий директор Міжнародного фонду Блейзера Олег Устенко.

Утім влада почала не з того кінця - з міністерств, а треба було спочатку реорганізувати дрібні держструктури - ЖЕКи, БТІ, міліцію, - кажуть експерти. Відтак скорочення чиновницького апарату не дасть бажаного ефекту.

“Ось такі ефекти можуть підривати довготривалу ефективність країни: ми отримуємо ефект, конвертуємо його в зручну цифру, піаримо його, а ефективність держави в довгостроковій перспективі тільки постраждає”, - вважає політолог Вадим Карасьов.

Зазначимо, в п’ятницю всі урядовці повинні подати на розгляд Кабінету Міністрів пропозиції щодо скорочення штату своїх міністерств та відомств. І вже за 10 днів, тобто до 27 числа, Кабмін ухвалить скорочення адмінкорпусу. Нагадаємо, Президент України рекомендував "підчистити" до 30% чиновників.