Крім того, український варіант адмінреформи це калька з російської, щоправда без врахування помилок північних сусідів. До того ж, Президент переплутав послідовність: спочатку потрібно ухвалити відповідні закони, а потім реформувати систему.
”Президент і його юридичні радники вважають, що відповідність його дій до законів і конституції це вторинна річ. Тепер вони, як відомо з повідомлень ЗМІ, вони наступного тижня збираються внести проект закону про приведення у відповідність законів до указу президента”, - каже голова Правління Центру політико-правових реформ Ігор Коліушко.
Також експерти побачили "податковий слід" в адмінреформі. Враховуючи негативний досвід з Податковим кодексом, президент зробив його головного автора таким собі цапом-відбувайлом в результаті кадрових перестановок в Уряді.
Сергій Тігіпко, очоливши міністерство соціальної політики, відповідатиме за найбільш непопулярні рішення Кабміну, на його плечі "ляже" пенсійна реформи та інші болісні для суспільства процеси.
”Фактично зараз відбувається стара політична гра під назвою російською - наказание невиновных и награждение непричастных за податковый кодекс. Тобто вирішили не відправляти у відставку весь Кабінет міністрів, а перетасувати старі кадри. Хтось посилив свій вплив, хтось його знизив. Но якщо аналізувати сьогоднішнє призначення, то зрозуміло, підсилили свій вплив Андрій Клюєв і його група впливу”, - каже політолог Ігор Жданов.
Політологи наголошують: подібні перетворення в держуправлінні мають відбуватись одночасно із реалізацією антикорупційних заходів та оновленням кадрового складу управлінського апарату.