Яким чином з супутника аналізують посіви соняшника
Така технологія була використана для створення карти високою роздільною здатності до 20 метрів посівних площ соняшнику в Україні, розповідають у NASA Harvest. Отримана карта посівних площ соняшнику дозволила краще зрозуміти виробництво соняшнику по всій країні, зокрема, як воно змінилося після російського вторгнення.
Читайте також Спека негативно вплинула на продуктивність пізніх культур, – Укргідрометеоцентр
Їхній аналіз виявив зменшення на 5% (втрата 3500 квадратних кілометрів) посівних площ соняшнику у 2022 році порівняно з 2021 роком. Більшість цих втрат спостерігалася в окупованих Росією регіонах, тоді як у контрольованих Україною регіонах суттєвих втрат не було. У межах окупованих територій площа посіву соняшнику з 2021 по 2022 роки скоротилася на 29%.
Зверніть увагу! Огляд карт посівних площ показує, як змінилося виробництво соняшнику в країні. Як і слід було очікувати, посівні землі під соняшником майже зникли на лінії фронту війни.Порівнюючи карти посівних площ 2021 та 2022 років, на 9% полів обидва роки сіяли соняшник.
Карти площ посівів соняшника / Фото NASA Harvest
Загалом по всій Україні скорочення виробництва соняшнику було меншим, ніж прогнозувалося. Це дослідження показує корисність супутникових зображень для моніторингу сільгоспвиробництва, особливо в районах, де доступ обмежений.