Про це свідчать моніторингові дані західних авіаційних ресурсів, пише "Інтерфакс".

Дивіться також: Американський авіаносець вперше за 30 років увійшов в Арктику: фото

Так, літак з бортовим номером 64-14849 і позивним LUIGI16 вилетів з авіабази Мілденхолл у Великобританії. Протягом більш ніж трьох годин він перебував у повітряному просторі над міжнародними водами Баренцового моря поблизу російських морських кордонів.

Раніше, 18 жовтня, аналогічний стратегічний розвідувальний літак військово-повітряних сил США RC-135S, зокрема призначений для відстеження пусків балістичних ракет, здійснив багатогодинний політ над районом Баренцевого моря. У той час підводні крейсери Північного флоту Росії проводили навчання.

Нагадаємо, федеральне авіаційне управління США (FAA) дозволив американським авіакомпаніям відновити польоти на схід України. Дозвіл відновлення польотів стосуватиметься трьох українських аеропортів та деяких частин Чорного моря – йдеться, зокрема, про аеропорти Харкова, Дніпра та Запоріжжя.

Що таке Boeing RC-135? Це сімейство великих розвідувальних літаків, які використовуються військово-повітряними силами США та повітряними силами флоту Великої Британії для збору, обробки та передавання розвідувальної інформації. Ці літаки брали участь майже у всіх військових конфліктах з шістдесятих років, включаючи війну у В'єтнамі, операцію "Каньйон Ельдорадо" у Середземномор'ї, операції "Щит Пустелі", "Буря в пустелі", "Нескорена свобода" у Південно-Східній Азії. З початку дев'яностих RC-135 знаходяться у Південно-Східній Азії на постійній основі.