За словами директора Павлоградського хімзаводу Леоніда Шимана,частину робіт могли би профінансувати Сполучені штати,
"Україна може взяти на себе фінансування робіт, пов'язаних із добудовою та запуском об'єктів, на яких утилізуватиметься ТРП і здійснюватиметься переробка його в комерційні вибухові матеріали", — пояснив фахівець.
Він додав, що було б логічно, якби американська сторона взяла на себе фінансування робіт, пов'язаних із вилученням ТРП, подрібненням, стабілізацією палива, знешкодженням порожних корпусів і твердих відходів. Тоді з українського боку знадобилось би для завершення програми 60–65 млн доларів, а з американського — 33–35. Це витрати на добудову та утилізацію, заявив Шиман.
При цьому він підкреслив, що домовленість із американською стороною на виділення частини з вищезазначених коштів уже є.
"Близько 10 млн доларів до кінця програми американці нам обіцяли. Тож питання у збільшенні цієї суми", — ствердив директор.
Міністр закордонних справ Костянтин Грищенко піднімав питання про утилізацію ТРП на останній зустрічі українського й американського президентів.
"Нам відповіли так: повернемося до цього питання з усією серйозністю", — переповів Грищенко. Такими словами президенти США, принаймні цей президент, не розкидаються, зауважив міністр.