Що сказав Садовий

9 грудня у світі відзначають День боротьби з корупцією. Водночас в Україні і далі ходять по колу, бо нардепи не хочуть відповідати за брехню у своїх деклараціях. Про це Садовий написав на своїй сторінці у фейсбуці.

До теми Гуртожиток замість ув'язнення за брехню в декларації: як депутати намагаються всіх обманути

Верховна Рада начебто ухвалила закон, який встановлює відповідальність за декларування неправдивих даних. Проте, якщо прочитати текст цього закону, то виявляється, що можна "помилитись" на 9 мільйонів гривень і за це ніхто не понесе відповідальності,
– підкреслив Садовий.

За його словами, українці мають знати про всі "виграші в лотереї", "мощі" та "вілли, переписані на родичів". Чиновникам слід врешті усвідомити, що брехня карається законом: "Іншого виходу немає".

"Якщо комусь не подобається показувати майно своїм виборцям, то може ви просто не ту роботу для себе обрали? Вихід є – заява на складання повноважень в цьому випадку точно допоможе", – наголосив мер Львова.

Що відомо про новий законопроєкт про декларування

  • 4 грудня Рада прийняла законопроєкт щодо відновлення відповідальності за неправдиве декларування.
  • Згідно з ним, внесення чиновником неправдивих відомостей на суму від 1 до 8,5 мільйонів гривень каратиметься штрафом від 42 тисяч до 51 тисячі гривень або громадськими роботами з позбавленням права обіймати певні посади на термін до 3 років.
  • Якщо ж порушник не вкаже статки на понад 8,5 мільйонів, сума штрафу збільшиться до 85 тисяч гривень. Крім того, можливе обмеження волі до 3 років та позбавленням права обіймати посаду.
  • Водночас НАЗК розкритикувало документ, адже він не загрожує корупціонерам ув'язненням, а лише створює для них "санітарні" умови.
  • 7 грудня спікер Верховної Ради Дмитро Разумков підписав відповідний законопроєкт.