26 томів справи служителі Феміди отримали лише 5 січня. До апеляційної інстанції звернулись Генпрокуратура та адвокат вдови журналіста Георгія Гонгадзе. Вони вважають рішення Печерського райсуду, який визнав незаконною постанову ГПУ про порушення справи проти Кучми, безпідставним.

“Були належні приводи та підстави, слідчий виявив наявність ознак складу злочину у діях колишнього Президента і зібрав достатньо підстав. Печерський районний суд, по-перше, вдався до оцінки доказів, по-друге - нібито не помітив низку даних, низку підстав, які, власне, є основою для порушення кримінальної справи”, - сказала адвокат Мирослави Гонгадзе Валентина Теличенко.

Підставою для порушення справи Генпрокуратурою проти Кучми були плівки майора Мельниченка. Адже, за рішенням Конституційного суду, отримані у незаконний спосіб аудіозаписи, доказом не вважаються.

“Рішення Печерського райсуду законне, на наш погляд. Ми сподіваємось, що такого висновку дійде Апеляційний суд. Плівки Мельниченка перебувають поза законом з двох позицій: по-перше, вони процесуально не можуть бути доказами, оскільки вони здобуті незаконним шляхом, по-друге - вони містять сфальсифіковані дані причетності Леоніда Кучми до трагічних подій з Георгієм Гонгадзе”, - сказав адвокат Кучми Віктор Петруненко.

Рішення Печерського суду залишать у силі, певні й політологи. Вони прогнозують, справа проти Кучми передусім політична, отже очікувати на її поновлення марно.

“Скоріше всього, Апеляційний суд залишить без змін рішення попереднього суду. Якщо все таки буде прийняте інше рішення, зрозуміло, воно буде використано з максимальною можливістю, і буде сказано - дивіться, у нас не тільки опозиція по тюрмах, а от і колишній Президент”, - каже політичний експерт Ігор Жданов.

Нагадаємо, Кучму звинувачували у перевищенні влади та службових повноважень, які згодом призвели до вбивства журналіста Георгія Гонгадзе. Втім, у грудні Печерський райсуд визнав - підстав для порушення справи не було.