З великої аудиторії нагорі відкривається чудовий краєвид на порт. Щоб сюди дістатися, треба подолати 16 поверхів, з’єднаних між собою ескалаторами.

"Ми збудували цю аудиторію на верхньому поверсі, щоб відвідувачі могли милуватися затокою. А гості дорогою до аудиторії мають нагоду побачити всі частини коледжу", - каже архітектор Віллем Ян Нютелінгс.

Усе в цій будівлі стосується мореплавства. Приміром, деталі оздоблення фасаду нагадують вантажні контейнери.

"Сам фасад промовляє про море, про кораблі. Цей великий перископ дивиться у океан", - каже архітектор Віллем Ян Нютелінгс.

Віллем Ян Нютелінгс зі своїм компаньйоном Мікелем Рідайком працюють разом зі студентських років. Кожен їхній проект - це приклад геніальної співпраці.

"Він є правою половиною колективного мозку, а я - лівою. І так ми заробляємо більше грошей", - каже архітектор Віллем Ян Нютелінгс.

"Постійна дискусія - це один із секретів нашої роботи. Щоб зробити проекти технічно досконалими, ми обговорюємо кожну дрібницю", - каже архітектор Мікель Рідайк.

До всіх своїх проектів архітектори роблять об’ємні ескізи.

"Для кожного проекту ми виготовляємо близько тисячі таких моделей. Ми просто вирізаємо ескізи поки не знайдемо потрібної нам форми", - каже архітектор Мікель Рідайк.

Рідайк та Нютелінгс брали участь у багатьох архітектурних конкурсах. Зокрема, у конкурсі на забудову місця, де колись стояли вежі-близнюки у Нью-Йорку. Нещодавно архітектори перемогли у змаганні на кращий проект готелю та торгового центру у Парижі.

Кожна нова пропозиція є для них викликом. Одним з їхніх останніх проектів є Нідерландський інститут звуку та зображення. Здалеку його фасад нагадує мерехтливий екран.

"Фасад цього будинку оформлений зображеннями з нещодавньої історії кінематографу та телебачення. Ми відібрали 75 різних зображень і розташували їх на фасаді так, щоб вони утворили новий малюнок", - каже архітектор Мікель Рідайк.

Всередині знаходиться національний кіно- та аудіо архів Нідерландів, а також 2 кінотеатри, музей та кав’ярня. Авторам проекту і не віриться, що їм вдалося реалізувати свій задум.

"У мене таке враження, що ми знаходимось всередині моделі. Проте це реальний будинок", - каже архітектор Мікель Рідайк.

Така реальність змінила архітектурний краєвид вже не одного міста.