Випікати його прийнято напередодні найдовшої ночі у році - 21 грудня. Утім, у католицькому світі вже стало традицією готувати святковий хліб у переддень Різдва. В австрійській глибинці і донині приготування цього хліба - особливий процес. Головним складником хліба із сухофруктами є шматочки сушених груш чи яблук.

”Їх залишають на одну добу у воді. І потім поступово додають у заздалегідь приготовлене хлібне тісто разом із родзинками, горіхом, корицею, цукром і обов’язково ромом. Потім додається очищений мигдаль та лісові горіхи. Все разом настоюється ще два дні. Суміш готова. У тоненьке тісто загортається фруктова основа”, - каже пекар Вольфганг Бауер.

Традицію виноробства австрійці зберігають з дідів-прадідів. Тож ще одним невід’ємним атрибутом австрійського Різдва є вино, щоправда на свята більшість надає перевагу глінтвейну.

”Для приготування глінтвейну потрібно якісне сухе червоне вино змішати із невеликою кількістю води. Потім додаємо лимон, кілька шматків апельсину, гвоздику та корицю. Прянощі у глінтвейні відіграють особливу роль. Вони створюють відчуття внутрішнього комфорту, тепла та затишку. Це надзвичайно приємно взимку”, - каже експерт з вина Карін Майер.

Без смачного, запашного різдвяного хліба та глінтвейну Різдво у Австрії - не Різдво. До того ж святковий хліб для місцевих мешканців має ще й особливе символічне значення. У Різдвяний вечір, на знак любові та з найкращими побажаннями на рік наступний, його дарують близьким та рідним.