Таким чином, загалом на цьому тижні регулятор виділив 34 трлн. єн для підтримки ліквідності після землетрусу і цунамі. Зазначимо, курс єни до долара зріс до найвищого рівня з часів Другої Світової Війни - до більш ніж 76 єн за долар за підсумками торгів у середу.

Сильна єна може сильно підірвати японську економіку, орієнтовану на експорт, адже робить дорожчими товари і знижує прибутки найбільших компаній, які продають товари за кордоном.

Негативним впливом дорогої єни на світові ринку занепокоїлись країни Великої сімки. Міністри фінансів та чільники Центробанків провідних держав світу у п'ятницю проведуть телефонну конференцію для обговорення глобальних економічних наслідків стихійного лиха в Японії. Експерти розцінюють такий крок як те, що ці країни можуть провести інтервенції на валютному ринку.

Ситуація в Японії впливає на світовий ринок нафти - ціни на чорне золото демонструють негативну динаміку на тлі побоювань щодо того, що наслідки землетрусу і цунамі в Японії викличуть зниження попиту на енергоносії. Так, вартість нафти марки Brent знизилась до 110 дол. за барель, а WTI - до 97.