Американський лідер вкотре закликав Туреччину та Вірменію докласти максимальних зусиль для нормалізації відносин. За словами Обами добросусідські відносини лишень посилять обидві держави.
"Я неодноразово ділився своїми поглядами на те, що трапилося в 1915 році і міг погляд на історію не змінився. Моя задача - досягнення повного та справедливого визнання фактів ... Я вітаю дії тих турків, які рятували вірмен в 1915 році, і мене радує діалог між турками та вірменами ... Сьогодні ми разом з вірменами в усьому світі згадуємо жахливі події 1915 року із глибоким захопленням вірменським народом, який подолав страшне минуле й дав нам усім надію на майбутнє", - сказав Обама у своїй промові.
Визнання геноциду вірмен 1915 року було однією із обіцянок передвиборчої програми Б. Обами, яку він ніяк не може виконати. Така позиція свого часу посилила його шанси на президентське крісло так як в США проживає чисельна впливова вірменська спільнота.
Президент Сполучених Штатів Америки Барак Обама в заяві приуроченій до Дня пам'яті жертв геноциду вірмен в Османській імперії дипломатично уникнув слова "геноцид".