У середу комуніст Ігор Калетник очолив Держмитницю, але фракція Компартії все одно може покинути парламентську більшість, якщо її ігноруватимуть у кадровому розподілі, зокрема призначенні губернаторів. Про це пише газета "Сегодня", посилаючись на власне джерело у Компартії.

Втім, на думку політологів, подібні заяви поки не матимуть за собою ніяких наслідків.

А основні причини невдоволення, висловлені зокрема Леонідом Грачем, експерти пояснюють особистою втратою ним контролю над Кримом, а також бажанням комуністів поторгуватись перед голосуванням за бюджет.

Віктор Небоженко (директор Соціологічної служби "Український барометр"): “Головне тут - це підготувати набір вимог для Партії регіонів перед серйозною покупкою голосів по бюджету. Комуністи, повторюю, більшою мірою зацікавлені не в кадрових призначеннях, вони готуються поставити велику ціну при голосуванні за бюджет. Ось тут вони звичайно відіграються”. Ціною торгів також буде посада першого віце-спікера парламенту, на яку претендує Адам Мартинюк, а також місця голів парламентських комітетів, які поки не поділені. Втім, якщо комуністи таки наважаться вийти з коаліції, на її роботу це жодним чином не вплине, адже сама коаліція вже нікому не потрібна - вважають експерти. Юрій Якименко (директор політико-правових програм Центру Разумкова): “Коаліція, як така, задумувалась і створювалась для одноразового використання, мета цієї коаліції була у створенні уряду. Все. Далі про коаліцію, я думаю, можна взагалі забути як про самостійний суб’єкт”. Уряд і Президент працюватимуть, а у парламенті окремі закони проводитимуть фінансовим стимулюванням, і парламент цілком може працювати як за часів уряду Юлії Тимошенко, коли коаліції не було, однак очі на це всі закривали.