Відомо, що нинішній міністр оборони Великої Британії Бен Воллес підтверджував у розмові з журналістами, що хотів би стати генсеком НАТО. Очільниця місії України при НАТО Наталія Галібаренко пояснила в інтерв'ю 24 Каналу, що наразі є декілька кандидатів, не тільки глава Міноборони Британії.
Дивіться також НАТО дасть бій і він буде в повітрі: як найбільші в історії навчання шокують Росію та Китай
Що відомо про обрання наступного генсека НАТО
Очільниця місії України при НАТО розповіла, що нинішній генеральний секретар Єнс Столтенберг підтверджував, що хоче завершити свою каденцію. Адже вже продовжував її у березні 2022 року через війну в Україні.
Наталія Галібаренко зазначила, що зараз є декілька кандидатів, не тільки міністр оборони Великої Британії.
Але я зразу хочу пояснити – як такої процедури виборів генсека немає, це політична домовленість. Як тільки країни порозуміються між собою щодо одного з кандидатів, тоді ми зможемо говорити про того, хто набере більшість голосів і стане наступним генсеком,
– пояснила Галібаренко.
За її словами Воллес відповідає нашим інтересам. На думку очільниці місії України при Альянсі, він особисто і його країна не раз підтверджували свою відданість тому, щоб Україна перемогла у цій війні. Окрім того, дуже часто саме Велика Британія приймає революційні рішення, за якими потім слідують інші союзники й партнери.
Однак Наталія Галібаренко пояснила, що не буде забігати вперед. Адже в цьому питанні Україна – сторонні спостерігачі, які не впливають на процес.
"Але я думаю, що одним із факторів, коли будуть розглядатися кандидати, це буде варіант того, як конкретний політик зміг себе показати, в тому числі в питанні України. Адже українське питання для багатьох стає визначальним і для багатьох політиків є тестом на професійну придатність", – пояснила посадовиця.
Останні новини про обрання генсека НАТО
- Повноваження нинішнього генсека НАТО Єнса Столтенберга завершуються 30 вересня 2023 року.
- Голова громадської організації "Україна в НАТО" Юрій Романюк розповів, що у Північноатлантичному альянсі не можуть обрати нового очільника. Адже між окремими членами НАТО є суттєві протиріччя.
- Головними претендентами тривалий час вважали Бена Воллеса та прем'єрку Данії Метте Фредеріксен. Проте Франція та Німеччина проти кандидатури глави Міноборони Британії. Детальніше про це читайте тут.